Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Czynsze za wynajem będą rosły szybciej niż ceny domów
Czynsze za wynajem będą rosły szybciej niż ceny domów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W ciągu najbliższych pięciu lat należy się spodziewać, że czynsze za wynajem domów będą rosły szybciej niż ceny nieruchomości mieszkalnych. Wszystko przez to, że landlordowie będą zmniejszać liczbę domów dostępnych w swoich portfoliach.

Royal Institution of Chartered Surveyors (Rics) poinformował, że czynsze zdystansują inflację cen domów, ponieważ brak równowagi pomiędzy popytem, a podażą wywinduje ceny wynajmu nieruchomości.

Według prognoz w ciągu pięciu lat wysokość opłat za czynsz wzrośnie o ponad 25 proc., podczas gdy ceny domów zwiększą się o niecałe 20 proc. Dodatkowo eksperci uważają, że w trakcie najbliższych dwunastu miesięcy landlordowie będą bardziej skłonni do pozbywania się nieruchomości niż kupna nowych, przez co lokatorzy będą mieli do wyboru mniej opcji, co także wpłynie na podwyżkę cen.

Rics twierdzi, że zmniejszająca się liczba domów na rynku wynajmu w przyszłości stanie się jeszcze większym problemem, bo niedawny wzrost stawek opłat skarbowych dla landlordów oraz inne zmiany w podatkach sprawiają, że atrakcyjność możliwości zakupu domu pod wynajem staje się coraz mniejsza.
czwartek, 09 lutego 2017 15:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Państwo traci rocznie 110 mln funtów przez oszustów zasiłkowych
  Czytaj następny artykuł:
Agresywny policjant trafił za kratki?>