Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania GP nie przyjęła dziecka, bo spóźniła się na wizytę – dziewczynka po kilku godzinach zmarła
GP nie przyjęła dziecka, bo spóźniła się na wizytę – dziewczynka po kilku godzinach zmarła
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Pięcioletnia dziewczynka, którą lekarka odprawiła do domu, ponieważ o kilka minut spóźniła się na swoją wizytę, zmarła w wyniku ataku astmy.

26 stycznia 2015 roku Ellie-May Clark z Newport udała się wraz ze swoją matką do przychodni na wizytę u doktor Joanne Rowe. Wcześniej tego samego dnia dziewczynka została odesłana przez nauczycieli do domu, ponieważ byli oni zaniepokojeni jej złym samopoczuciem – donosi BBC.

Już wcześniej lekarz pediatra, który leczył chorą na astmę dziewczynkę, poinformował przychodnię, w której przyjmowała Rowe, że Ellie-May może doznać zagrażającego jej życiu ataku astmy. Mimo to kobieta kazała dziecku i jego matce przyjść na wizytę następnego dnia rano. Pięciolatka zmarła pięć godzin później.

53-letnia lekarka z Cardiff odmawia komentarza w tej sprawie. Rodzina dziewczynki domaga się wszczęcia kryminalnego dochodzenia i wykreślenia jej z listy GP. Rowe otrzymała ostrzeżenie od General Medical Council i przeniosła się do innej przychodni.
poniedziałek, 27 lutego 2017 07:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nastolatek zrobił listę uczniów, których chce zabić i uzbrojony groził im w Warwickshire College
  Czytaj następny artykuł:
17-latka potrącona na chodniku – policja apeluje do świadków i sprawcy