Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wymaganie od taksówkarzy, by uczyli się języka angielskiego to rasizm – twierdzi Uber
Wymaganie od taksówkarzy, by uczyli się języka angielskiego to rasizm – twierdzi Uber
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Uber uważa, że wymaganie od taksówkarzy zdawania egzaminu z czytania i pisania po angielsku to pośredni przejaw rasizmu. Takie rozwiązanie zostało zaproponowane przez Transport for London (TfL). Uber postanowił wnieść skargę do High Court.

TfL uważa z kolei, że nowe wymagania, wśród których znalazły się także posiadanie call centre oraz kwestie związane z ubezpieczeniem, są niezbędne do tego, by chronić interes klientów. Jednakże Uber London Ltd nie zgadza się z tym twierdząc, że przez cały okres działalności prywatnych taksówkarzy nie pojawił się żaden dowód na to, że ograniczona umiejętność posługiwania się pisemnym angielskim doprowadziła do jakichś problemów - donosi Metro.

Podczas rozprawy prawnik Tom de la Mare, jako przykład na potwierdzenie słów Ubera przytoczył historię dwóch kierowców – Węgra Sandora Balogha oraz Bułgara Nikolaya Dimitrova. Obaj mężczyźni wykonali w sumie ponad 2 tys. kursów i ani razu nie byli proszeni o to, by komunikować się z pasażerem za pomocą pisemnego lub czytanego angielskiego.
środa, 01 marca 2017 06:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
"D. Tusk łamie elementarne zasady UE. Ktoś taki nie może liczyć na nasze poparcie"
  Czytaj następny artykuł:
Prace drogowe przy lotnisku w Birmingham, będą utrudnienia w ruchu
?>