Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Za co w UK można dostać mandat? Sprawdź zanim będzie za późno!
Za co w UK można dostać mandat? Sprawdź zanim będzie za późno!
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W tym tygodniu media w całym kraju obiegła informacja dotycząca młodej kobiety, która usłyszała zarzut kradzieży za to, że podniosła ze sklepowej podłogi 20 funtów i schowała je do portfela. Poniżej przedstawiamy listę czynów, które choć wydają się niewinne, również są niezgodne z prawem.

Każdego roku samorządy rozsyłają do wszystkich gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii Household Enquiry Form. Jest to sposób sprawdzenia czy dane dotyczące rejestracji do wyborów są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza, można to potwierdzić przez internet. Natomiast jeśli konieczne jest naniesienie zmian, trzeba odesłać papierowy formularz z poprawnymi danymi. Ważne jest, aby to zrobić, ponieważ zaniechanie grozi dotkliwym mandatem w wysokości 1 tys. funtów.

Należy wiedzieć, że nieposprzątanie po swoim psie także jest karalne. W tym przypadku każdy samorząd ustala własny taryfikator mandatów. Najczęściej grzywna wynosi 50 funtów, ale w niektórych regionach trzeba płacić nawet dwa razy tyle. Jeśli się tego nie zrobi, można trafić przed sąd i tam otrzymać karę w wysokości nawet 1 tys. funtów.

W zeszłym roku Gravesham Borough Council wprowadził w życie program ochrony miejsc publicznych – Public Spaces Protection Order (PSPO), który zakazuje wylegiwania się w lokalnych parkach. Ma on na celu zapobieżenie antyspołecznym zachowaniom. W dokumencie czytamy, że nie można leżeć, spać oraz rozkładać w miejscach publicznych żadnych przedmiotów mogących służyć za łóżka. Zakaz stosowany jest także do osób leżących bądź śpiących na powietrzu lub w pobliżu samochodu albo każdej innej niestałej struktury, takiej jak przyczepa kempingowa czy namiot, które nie posiadają zezwolenia od władz.

Korzystanie z klaksonu stojąc w korku lub jadąc po obszarze zabudowanym w godzinach 23:30-7:00 nie jest tylko przejawem braku manier, jest również nielegalne. Niestosowanie się do zapisów prawa może skończyć się mandatem w wysokości do 1 tys. funtów.

Z kolei wyniki niedawnego badania przeprowadzonego przez Warranty Direct pokazują, że tylko 38 proc. kierowców jest zaznajomionych z przepisami dotyczącymi klaksonów.
czwartek, 02 marca 2017 16:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Piotr Żyła pierwszym polskim medalistą mistrzostw świata w Lahti
  Czytaj następny artykuł:
Szkoły w Birmingham mają prawo zakazać uczennicom noszenia hidżabu