Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rochdale chce karać mandatami za przeklinanie w miejscach publicznych
Rochdale chce karać mandatami za przeklinanie w miejscach publicznych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Władze Rochdale zaproponowały wprowadzenie zakazu używania wulgaryzmów w miejscach publicznych. Osoby nieprzestrzegające go byłyby karane mandatami. Nowe przepisy mające na celu zwalczanie antyspołecznych zachowań mogłyby również wykluczyć z centrum miasta osoby zbierające pieniądze na cele charytatywne w natarczywy sposób.

Na tym etapie nie wiadomo jeszcze jakie słowa znalazłyby się na liście wyrazów zakazanych przez Public Space Protection Order, ale jest jasne, że osoby używające obraźliwego języka przyłapane na gorącym uczynku z miejsca otrzymywałyby mandat. Zakazane byłyby także inne zachowania, w tym słuchanie głośnej muzyki, hałasowanie silnikami samochodów, picie alkoholu na ulicy, jeżdżenie na deskorolkach oraz żebractwo. Proponowane jest też wprowadzenie zakazu przebywania w centrum miasta w godzinach 23:00-6:00 dla osób poniżej 18. roku życia.

Wysokość mandatów wydawanych ludziom, którzy nie zechcą przestrzegać nowych wytycznych nie jest jeszcze znana, ale w innych częściach kraju za podobne wykroczenia można otrzymać karę do 1 tys. funtów.

Rochdale Metropolitan Borough Council twierdzi, że zakaz jest potrzebny, aby zapanować nad stężeniem antyspołecznych zachowań i dać policjantom oraz urzędnikom narzędzia, które pomogą im sprawić, że miasto będzie bezpieczniejszym i przyjemniejszym miejscem.
czwartek, 09 marca 2017 12:02
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pret A Manger: tylko jedna z 50 osób ubiegających się o pracę to Brytyjczycy
  Czytaj następny artykuł:
Rozwiązanie konkursu: Wygraj bilet na koncert Lao Che w Birmingham