Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania będzie rewidować sytuację uchodźców i odsyłać ich do rodzinnych państw
Wielka Brytania będzie rewidować sytuację uchodźców i odsyłać ich do rodzinnych państw
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Status dziesiątków tysięcy uchodźców, którzy aplikują o prawo do stałego pobytu w Wielkiej Brytanii będzie oficjalnie zrewidowany, aby sprawdzić czy można ich już bezpiecznie odesłać do rodzinnego kraju – wynika z najnowszych instrukcji Home Office.

Nowe przepisy nakazujące rewizję tego, czy dany uchodźca pięć lat po zdobyciu azylu w UK nadal potrzebuje ochrony, po cichu przyjęto w czwartek. Uważa się, że zostały natychmiastowo wprowadzone w życie – donosi The Guardian.

Wytyczne były zapowiedziane przez Theresę May podczas jej cieszącego się złą sławą, określanego jako „mrożące krew w żyłach i gorzkie”, przemówienia, które wygłosiła podczas konferencji Partii Konserwatywnej w 2015 roku. Wtedy jeszcze piastowała stanowisko szefowej Home Office i dała jasno do zrozumienia, że azylanci w UK otrzymali jedynie tymczasową ochronę.

May oświadczyła wtedy, że władze będą oceniać status uchodźców, gdy skończy się im tymczasowy okres ochrony lub stanie się jasne, że warunki do życia w ich rodzinnych krajach znacznie się poprawiły. Jeśli powód otrzymania azylu już nie istnieje i w ojczyźnie jest bezpiecznie, rząd będzie się raczej starał odsyłać uchodźców do domu, niż oferować im możliwość pozostania w Wielkiej Brytanii.
piątek, 10 marca 2017 06:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
Atak na dworcu w Duesseldorfie. Napastnik ranił 7 osób
  Czytaj następny artykuł:
Rząd przekaże 392 mln funtów na rozwój gospodarki West Midlands