Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Imigranci nieznający angielskiego są wykorzystywani przez pracodawców i landordów
Imigranci nieznający angielskiego są wykorzystywani przez pracodawców i landordów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad 40 proc. przepytanych imigrantów oświadczyło, że bariera językowa jest najpoważniejszym utrudnieniem, z jakim spotykają się w codziennym życiu. Często prowadzi ona do wykorzystywania przez pracodawców bądź landlordów.

Jest wiele przykładów na to, że nie mówiący dobrze po angielsku imigranci są wykorzystywani. Do takich przypadków zaliczają się: cała rodzina mieszkająca w jednym pokoju; lokator płacący 600 funtów za dwuosobowy pokój; szefowie wstrzymujący wypłatę wynagrodzenia, grożący zwolnieniem, jeśli pracownik poprosi o urlop – jedna osoba zgłosiła, że pracowała bez przerwy przez sześć tygodni.

Imigranci, którzy nie mówią po angielsku mają problemy w trakcie wizyt u lekarzy, co prowadzi do postawienia niewłaściwej diagnozy; trudniej im starać się o zasiłki, czy o pomoc dla niepełnosprawnego dziecka. Bariera językowa była podawana jako powód decydowania się na kosztowne podróże do rodzinnych krajów, by tam poddać się leczeniu.

Dane te pochodzą z raportu przygotowanego przez Community Connectors ufundowanego przez Bishop of Lincoln’s Social Justice Fund, któremu przewodniczy wielebny John Bennett ze Spalding. Z organizacją współpracowała Anna Czapska z Polish Help Centre oraz Laima Brencs Advice and Translation Service.

Kwestionariusz wypełniło około 182 Polaków, Łotyszy i Litwinów, ale pomimo nakreślonych problemów, jedynie sześcioro z nich chciałoby wrócić do swoich ojczyzn.
sobota, 11 marca 2017 07:42
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dzieci profesora przerywają wywiad z BBC
  Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii powstanie park rozrywki wzorowany na Disneylandzie
?>