Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Islamscy imamowie w UK będą musieli wygłaszać kazania po angielsku
Islamscy imamowie w UK będą musieli wygłaszać kazania po angielsku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ministrowie planują wprowadzenie w życie przepisów nakazujących islamskim imamom wygłaszanie kazań wyłącznie w języku angielskim. Ma to pomóc w zwalczaniu szerzenia nienawiści przez muzułmańskich duchownych.

Grupa zadaniowa zajmująca się zwalczaniem ekstremizmów rozpoczęła prace nad tym projektem ze względu na obawy o to, że wygłaszanie kazań w obcych językach tworzy podziały. Jeśli imam nie mówi po angielsku o wiele trudniej jest dowiedzieć się, czy promuje radykalizację – powiedział dziennikarzom gazety „Daily Telegraph” jeden z wyższych rangą przedstawicieli rządu.

Obawy o to, że wprowadzenie nowego systemu licencjonowania imamów, którzy już teraz przebywają w Wielkiej Brytanii, może stanowić naruszenie wolności religijnej, sprawiły, że rząd zrezygnował z tego pomysłu.

Muzułmańscy duchowni pochodzący z krajów spoza Unii Europejskiej przed otrzymaniem wizy muszą udowadniać, że znają język angielski, a niektóre państwa Bliskiego Wschodu zmuszają imamów do publikowania w internecie kazań po angielsku, by w ten sposób mogli udowodnić o czym mówią.

W 2007 roku jedynie 8 proc. imamów było urodzonych w Wielkiej Brytanii. Natomiast w 300 przebadanych meczetach zaledwie dla 6 proc. duchownych islamskich angielski był językiem ojczystym.
poniedziałek, 13 marca 2017 13:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja zlikwidowała plantację marihuany w Handsworth
  Czytaj następny artykuł:
Szkocja przeprowadzi drugie referendum w sprawie niepodległości
?>