Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dom socjalny warty pół miliona funtów trafi w ręce rodziny syryjskich uchodźców
Dom socjalny warty pół miliona funtów trafi w ręce rodziny syryjskich uchodźców
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Rodzina syryjskich uchodźców wprowadzi się do specjalnie zaadaptowanego domu z sześcioma sypialniami zlokalizowanego w zamożnej dzielnicy Eynsford w hrabstwie Kent, ponieważ samorząd nie mógł znaleźć lokalnej rodziny, która mogłaby tam zamieszkać.

Nieruchomość przez rok była używana jako awaryjne miejsce do zakwaterowania. Przez ten czas Sevenoaks District Council oraz landlord, którym jest West Kent Housing Association starały się znaleźć wśród lokalnych mieszkańców rodzinę, która potrzebowałaby domu o takich rozmiarach. Starania nie zakończyły się sukcesem – pisze Daily Mail.

Niektórzy mieszkańcy od zeszłego roku lobbowali w councilu, by w budynku osiedlić uchodźców, jednak, gdy tak się w końcu stało, wielu zareagowało oburzeniem na tę decyzję urzędników. Część określiła ten krok jako „absolutną hańbę”, a w mediach społecznościowych rozpoczęła się ożywiona dyskusja na ten temat. Ludzie domagają się, by dom przekazać rodzinie zamieszkałej w hrabstwie Kent, a nie przyjezdnym.

Sześciosypialniany bliźniak, który jakiś czas temu został wyposażony w rampę dla wózków inwalidzkich, wymaga drobnych prac modernizacyjnych. Według lokalnego agenta nieruchomości, dom tych rozmiarów w tej okolicy warty jest co najmniej 500 tys. funtów.
wtorek, 14 marca 2017 06:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Birmingham żyje się lepiej niż w Rzymie, Dubaju i Los Angeles
  Czytaj następny artykuł:
Szkoła zezwala uczniom na korzystanie z toalet tylko dwa razy dziennie – rodzice wezwali policję


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?