Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd powinien mieć możliwość sprawdzania wiadomości użytkowników WhatsApp
Rząd powinien mieć możliwość sprawdzania wiadomości użytkowników WhatsApp
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zdaniem szefowej Home Office WhatsApp oraz inne podobne serwisy powinny przekazywać służbom specjalnym zaszyfrowane wiadomości przesyłane sobie przez sprawców ataków terrorystycznych.

W obliczu ubiegłotygodniowych zdarzeń w brytyjskiej stolicy, Amber Rudd stwierdziła, że nie do zaakceptowania jest fakt, by terroryści mieli miejsce, w którym mogliby się ukryć. Uważa się bowiem, że zamachowiec Khalid Masood na dwie minuty przed rozpoczęciem swoich działań korzystał z aplikacji WhatsApp.

Zawartość wysłanych przez niego wiadomości oraz ich adresat są prawdopodobnie kluczowymi informacjami dla śledczych sprawdzających, czy ekstremista miał jakichś wspólników. Nie jest jednak jasne to, czy służby otrzymają do nich dostęp – pisze The Independent.

WhatsApp obiecuje swoim użytkownikom możliwość całkowitego szyfrowania wysyłanych wiadomości. Natomiast Apple stoczyło sądową batalię z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, aby zapobiec odblokowaniu iPhone'a należącego do zamachowca z San Bernardino.

Rudd ma nadzieję na to, że dojdzie do porozumienia z firmami technologicznymi. Podkreśliła jednak, że jeśli będą one stawiać opór, nie zawaha się przed użyciem zapisów prawnych, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel.
poniedziałek, 27 marca 2017 07:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Od kwietnia zdrożeją recepty na leki
  Czytaj następny artykuł:
30-latek z Birmingham zatrzymany w związku z zamachem w Westminster?>