Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ważne zmiany w prawie od 1 kwietnia!
Ważne zmiany w prawie od 1 kwietnia!
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W kwietniu wchodzi w życie kilka ważnych zmian prawnych. Poniżej przedstawiamy opis tych modyfikacji i to, jak wpłyną one na życie mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Od 1 kwietnia National Living Wage dla osób powyżej 25. roku życia zwiększy się z £7,20 do £7,50 na godzinę. Mniejsza podwyżka zaplanowana jest dla osób wieku 18-20 lat i 21-24. One od jutra będą otrzymywać odpowiednio £5,60 i £7,05 na godzinę.

W ciągu kilku najbliższych lat wynagrodzenia mogą wzrosnąć jeszcze bardziej, ponieważ rząd zamierza zrealizować swoją obietnicę podwyższenia stawki minimalnej do 9 funtów na godzinę. Ma to nastąpić do 2020 roku.

Od 1 kwietnia wprowadzone zostanie ograniczenie dla prepaidowych liczników prądu – OFGEM szacuje, że dzięki temu 4 mln ludzi zaoszczędzi na rachunkach za energię 80 funtów.

Od 6 kwietnia kwota wolna od podatku (Personal Tax Allowance) będzie wynosiła 11,5 tys. funtów, a 40-procentowa stawka podatku zacznie obowiązywać od dochodów na poziomie 45 tys. funtów rocznie.

Od 6 kwietnia kwota wolna od podatku na koncie ISA będzie wyższa. Obecnie wynosi 15240 funtów, a już za kilka dni zwiększy się do 20 tys. funtów.

Od 6 kwietnia stawki emerytury państwowej wzrosną o 2,5 proc. Osoby, które pobierają zryczałtowaną emeryturę dzięki podwyżce będą otrzymywać tygodniowo £159,55 (obecnie dostają £155,65). Natomiast osoby, których świadczenia naliczane są według starego systemu otrzymają tygodniowo £122,30 (zamiast £119,30).

Mieszkańcy UK otrzymają też nieopodatkowaną i nieobciążoną składkami na National Insurance kwotę w wysokości 500 funtów, którą będą mogli przeznaczyć na doradztwo odnośnie emerytury finansowanej przez pracodawcę (wszelkie koszty powyżej będą traktowane pod względem podatkowym i składek na NI, jako dodatkowe korzyści).

Pracownicy będą mieli możliwość połączyć tę kwotę z Pensions Advice Allowance, dzięki temu na doradztwo finansowe będą mieli łącznie do dyspozycji 1 tys. funtów.
Od 10 kwietnia ograniczenie w universal credit zostanie zmniejszone z 65 proc. do 63 proc., co oznacza, że ludzie zatrzymają dodatkowe 2 pensy z każdego funta, którego zarobią.
piątek, 31 marca 2017 11:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wraz z wyjściem z Unii Europejskiej, UK odzyska prawo do deportowania przestępców
  Czytaj następny artykuł:
Polacy, którzy dopuścili się brutalnej napaści, zostaną deportowani do ojczyzny