Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pracownicy Aldiego zmuszani, aby kasować 1 tys. produktów na godzinę
Pracownicy Aldiego zmuszani, aby kasować 1 tys. produktów na godzinę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sieć Aldi reklamuje się, że obsługuje klientów przy kasie o 40 proc. szybciej, niż w innych supermarketach. Dzięki informacjom udzielonym przez jednego z byłych pracowników firmy, wiadomo już, dlaczego kasjerzy w Aldim są tacy szybcy.

Pracujący na stanowisku zastępcy menadżera Andrei Ignatescu twierdzi, że członkom załogi grozi się zwolnieniem, jeśli nie przeskanują co najmniej 1 tys. produktów na godzinę. Mężczyzna twierdzi, że tym, którzy nie dostosują się do tego zalecenia (które na skasowanie jednego towaru daje zaledwie 3,5 sekundy), grozi rozmowa z menadżerem. Jeśli taka sytuacja zdarzy się trzykrotnie, pracownik może zostać zwolniony.

Ignatescu twierdzi, że niektórzy klienci są źli na takie zasady, ponieważ nie mają wystarczająco dużo czasu na spakowanie swoich zakupów. Mężczyzna oskarża zarząd sieci, który jego zdaniem wie, że wyznaczony target jest nierealny, ale wykorzystuje to do nakładania presji na załogę, by pracowała w szaleńczym tempie. On sam brał czasami wolne z powodu stresu – donosi Daily Mil.

Ignatescu zwolnił się z pracy trzy tygodnie temu, bo nie mógł dłużej znieść tego nakazu. Nie zna żadnej osoby, która zostałaby pozbawiona pracy ze względu na brak realizacji założeń, ale wie, iż jeden z jego kolegów otrzymał ostrzeżenie.

Aldi, który płaci swoim pracownikom minimum £8,53 na godzinę, co jest najwyższą stawką spośród wszystkich supermarketów, stał się piątą największą pod względem udziałów w rynku krajową siecią spożywczą. Wyprzedził znajdującą się do tej pory na tej pozycji firmę Co-op. Aldi twierdzi, że obniża koszty funkcjonowania poprzez przechowywanie w magazynach ograniczonej liczby produktów oraz sprzedawanie towarów, które znajdują się w gotowych do umieszczenia na sklepowych półkach opakowaniach.
piątek, 07 kwietnia 2017 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Niemcy wprowadzają opłatę za przejazd na autostradach
  Czytaj następny artykuł:
Ryanair grozi podwyżką opłat za przeloty niemowlaków


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?