Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od dzisiaj wyższe kary dla kierowców przekraczających prędkość
Od dzisiaj wyższe kary dla kierowców przekraczających prędkość
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Od 24 kwietnia w Anglii i Walii obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatów nakładający surowsze kary na kierowców nie przestrzegających przepisów dotyczących ograniczenia prędkości.

Zgodnie z reformą surowsze kary zostaną nałożone na kierowców popełniających poważniejsze wykroczenia drogowe. Maksymalna wysokość mandatu zostanie podniesiona do 2,5 tys. funtów.

Obecnie w Wielkiej Brytanii minimalna kara za przekroczenie prędkości wynosi trzy punkty karne oraz 100 funtów mandatu. Maksymalna wysokość grzywny to 1 tys. funtów i 2,5 tys. funtów za wykroczenia popełnione na autostradzie.

Wedle nowych wytycznych osoba przyłapana na poruszaniu się z prędkością wyższą niż 101 mph na terenie, na którym obowiązuje ograniczenie do 70 mph może zostać pozbawiona prawa jazdy na 56 dni i otrzymać mandat w wysokości od 125 do 175 proc. tygodniowego dochodu.

Natomiast kierowca przyłapany na jeździe z prędkością od 31 do 40 mph na terenie, na którym obowiązuje ograniczenie do 30 mph otrzyma trzy punkty karne oraz mandat w wysokości od 25 do 75 proc. tygodniowego dochodu.
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 06:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Parlament zagłosował za przedterminowymi wyborami
  Czytaj następny artykuł:
Landlordowie z West Midlands oferują kobietom darmowe mieszkanie w zamian za seks