Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UKIP deklaruje wojnę z islamem – chcą zakazać noszenia burki i otwierania szkół islamskich
UKIP deklaruje wojnę z islamem – chcą zakazać noszenia burki i otwierania szkół islamskich
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Partia UKIP zadeklarowała wojnę z terroryzmem prezentując zapowiedzi swojego programu wyborczego obejmującego zakaz noszenia burki, likwidację sądów działających według prawa szariatu oraz blokowanie otwierania nowych szkół islamskich.

Przez mającymi się odbyć 8 czerwca wyborami parlamentarnymi ugrupowanie ogłosiło swój „program integracyjny”, który już teraz został nazwany polityką nienawiści.

Flagową propozycją UKIP jest zakaz noszenia okryć twarzy w miejscach publicznych. Partia uważa, że jest to „celowa bariera w integracji, a pod wieloma względami jest również niebezpieczna”.

Przedstawiciele partii dziś poszli o wiele dalej ogłaszając, że są za tym, by przeprowadzać kontrole medyczne dziewczynek pochodzących ze środowisk zagrożonych obrzezaniem. Natomiast podczas przemowy w Londynie David Kurten nazwał islam „jadowitą ideologią”.

Pomysły te na razie nie stały się częścią oficjalnego programu partii, ponieważ najpierw muszą przejść weryfikację, która zostanie przeprowadzona przez specjalną grupę.
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Gwarancja dla imigrantów z Europy po Brexicie - UE rozpoczęła negocjacje
  Czytaj następny artykuł:
Fani nie wpuszczeni na koncert Bruno Marsa żądają rekompensaty