Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kobieta zmarła, ponieważ lekarz nie rozpoznał zakrzepu krwi i zalecił jej pobyt w spa
Kobieta zmarła, ponieważ lekarz nie rozpoznał zakrzepu krwi i zalecił jej pobyt w spa
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
23-latka z Newport w hrabstwie Shropshire zmarła z powodu nierozpoznanego przez lekarza zakrzepu krwi, który został wywołany poprzez zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Podczas wizyty doktor Sunil Idicula Simon zalecił kobiecie wyjazd do spa. Teraz grozi mu odebranie prawa do wykonywania zawodu.

Charlotte Foster doznała zatrzymania akcji serca w pracy. Stało się to pięć miesięcy po tym, jak zaczęła zażywać tabletki Dianette. Trzy dni później córka lekarza zmarła w wyniku obrażeń mózgu w Princess Royal Hospital w Telford.

Podczas dochodzenia dowiedziono, że młoda kobieta przeżyłaby, gdyby doktor Simon zauważył symptomy poważnego schorzenia i nie zasugerował jej pobytu w spa. Trzy tygodnie przed śmiercią Charlotte udała się z wizytą do Simona skarżąc się na bóle pleców i trudności w oddychaniu. Lekarz powiedział jej, że nie ma objawów zakrzepicy żył głębokich. Twierdził, że ból jest pochodzenia mięśniowego i zarekomendował kobiecie masaż – pisze Daily Mail.

Ujawniono również, że Foster przeszła badania, których wyniki wskazały, że znajdzie się w grupie wysokiego ryzyka, jeśli przepisane zostanie jej Dianette, którego chciała używać zarówno, jako środka antykoncepcyjnego, jak i lekarstwa na trądzik. Tabletki tej marki dwukrotnie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepu krwi.

Simona czeka teraz przesłuchanie dyscyplinarne, ponieważ odmówił przyjęcia ostrzeżenia.
poniedziałek, 08 maja 2017 06:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zaatakował ciężarną kobietę młotkiem na ulicy w Dudley
  Czytaj następny artykuł:
Emmanuel Macron nowym prezydentem Francji