Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zakaz palenia papierosów w domach socjalnych wynajmowanych od councilu
Zakaz palenia papierosów w domach socjalnych wynajmowanych od councilu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niektóre samorządy lokalne rozważają skopiowanie istniejących w Stanach Zjednoczonych rozwiązań i stworzyły projekty przepisów, które zakazywałyby palenia papierosów w councilowych domach. Tłumaczą to chęcią ochrony zdrowia dzieci.

Zgodnie z projektem każdy, kto podpisywałby umowę najmu z councilem musiałby zgodzić się na zakaz palenia wewnątrz domu. Profesor John Middleton przewodniczący Faculty of Public Health poinformował, że tego rodzaju umowy wzięło pod rozwagę kilka samorządów – donosi Metro.

Organizacja Ash zajmująca się walką z paleniem papierosów powiedziała, że już czas, aby lokalne władze i spółdzielnie mieszkaniowe zrobiły więcej w kwestii wprowadzenia zakazu palenia, z kolei fundacja Forest popierająca palenie stwierdziła, że takie rozwiązanie to zbyt wielka ingerencja w prywatne życie ludzi.

21 maja zaczną obowiązywać znaczne zmiany w prawie dotyczącym palenia. Tego dnia ze sklepowych półek znikną papierosy mentolowe oraz paczki zawierające dziesięć sztuk papierosów. Zmieni się także wygląd opakowań.
poniedziałek, 08 maja 2017 10:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
ROZWIĄZANIE KONKURSU: Wygraj bilet na występ kabaretu ANI MRU-MRU w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Dwulatka zaatakowana podczas zabawy w ogrodzie – pogryzły ją psy