Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Merkel: „Będziecie wpuszczać imigrantów po Brexicie lub zapłacicie cenę za odmowę”
Merkel: „Będziecie wpuszczać imigrantów po Brexicie lub zapłacicie cenę za odmowę”
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Angela Merkel powiedziała, że Wielka Brytania będzie musiała ponieść koszty, jeśli wprowadzi limit w liczbie imigrantów z krajów unijnych, którzy będą mogli przyjechać do tego kraju po Brexicie.

Niemiecka kanclerz podkreśliła, że jej sugestia nie jest złośliwa, ale takie postępowanie UK sprawi, że powstanie przeszkoda, za którą pozostałych 27 krajów Unii Europejskiej będzie musiało otrzymać rekompensatę.

Z kolei Theresa May wyraziła chęć odzyskania pełnej kontroli nad liczbą imigrantów z Unii przybywających na Wyspy. Po wyjściu ze wspólnoty nie obowiązywałaby już zasada swobodnego przepływu ludności. Jednak Merkel jest zdania, że skoro brytyjski rząd nie chce swobody przepływu ludzi, to będzie miało to wpływ na przyszłe relacje UE z UK - pisze Daily Mail.

Niemiecka kanclerz uważa, że nie można korzystać tylko z dobrych rozwiązań, a następnie powiedzieć, że wprowadza się ograniczenie – nie wpuścimy więcej niż 100-200 tys. imigrantów z krajów unijnych. Przemawiając na spotkaniu z oficjelami ze związków zawodowych w Berlinie powiedziała, że taka metoda nie zadziała. Trzeba będzie pomyśleć o przeszkodzie, jaka powstanie i jak zostanie to zrekompensowane.
czwartek, 18 maja 2017 08:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Poranne utrudnienia na autostradzie M6 – zderzenie pięciu samochodów
  Czytaj następny artykuł:
Kara więzienia dla mężczyzny za rasistowski atak na Polkę