Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Szpitale w Birmingham są przepełnione
Szpitale w Birmingham są przepełnione
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Tegorocznej zimy stopień wykorzystania szpitalnych łóżek w Birmingham był tak wysoki, że osiągnął poziom niemal krytyczny.

W pierwszym kwartale tego roku poziom całonocnego wykorzystania szpitalnych łózek w Sandwell and West Birmingham Hospitals NHS Trust wyniósł 94,1 proc. To jeden z najwyższych wyników w całej Anglii i najwyższy dla tego funduszu, odkąd w 2010 roku rozpoczęto pomiary. W analogicznym okresie 2016 roku poziom ten wynosił 87,1 proc.

Jak pisze Birmingham Mail, w University Hospitals Birmingham NHS Foundation Trust poziom wykorzystania szpitalnych łóżek w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku wyniósł 96,4 proc. W tym przypadku zanotowano minimalny spadek z 96,6 proc.

Zbieranie danych na ten temat zaczęto w drugim kwartale 2010 roku. Od tego momentu liczba dostępnych łóżek w placówkach w Sandwell and West Birmingham spadła o 27 proc., z 1002 do 730. Natomiast w University Hospitals Birmingham zaobserwowano dziesięcioprocentowy wzrost – przybyło 101 łóżek.

W pierwszym kwartale tego roku na obszarze Birmingham znajdowało się o 90 łóżek więcej niż w drugim kwartale 2010.

Od stycznia do marca 2017 roku na terenie Anglii poziom wykorzystania łózek wyniósł 89 proc. Był identyczny, jak w analogicznym okresie 2016 roku – podaje NHS England.
wtorek, 30 maja 2017 07:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna, który przeżył zamach bombowy w londyńskim metrze, popełnił samobójstwo
  Czytaj następny artykuł:
Zamachowiec z Manchesteru mógł posiadać drugą bombę w walizce