Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Bakterie kałowe znalezione w największych kawiarniach sieciowych Costa, Starbucks i Caffé Nero
Bakterie kałowe znalezione w największych kawiarniach sieciowych Costa, Starbucks i Caffé Nero
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niepokojąco wysokie poziomy obecności bakterii kałowych odkryto w kilku sieciowych kawiarniach: Costa, Starbucks oraz Caffé Nero.

Inspektorzy odwiedzili kawiarnie Costa, Starbucks oraz Caffé Nero w Salford w hrabstwie Greater Manchester, aby sprawdzić w nich poziom czystości. Odbyło się to w ramach dochodzenia prowadzonego na potrzeby nadawanego przez BBC programu „Watchdog”.

W trakcie kontroli pobrano próbki ze stołów, tacek, krzeseł oraz kostek lodu. Następnie przesłano je na badania do laboratorium. W niemal połowie skontrolowanych placówek, poziom obecności bakterii kałowych stwarzał znaczne zagrożenie dla zdrowia. Bakterie grupy Coli znaleziono również w kostkach lodu - naukowcy ocenili, że w wielu przypadkach ich poziom był znacznie poza skalą. Mikroorganizmy zawierające patogen wywołujący u ludzi choroby odkryto w 7 na 10 próbkach pobranych w lokalach działających pod szyldem Costy, w 3 na 10 z Caffé Nero oraz w 3 na 10 próbkach pochodzących ze Starbucksa.

Wszystkie kawiarnie reklamowały swoje chłodzone lodem napoje idealne na upalną, letnią pogodę.
środa, 28 czerwca 2017 06:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
TSB stworzy 120 nowych etatów w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Nie wpuścił dziecka do kościoła, bo ma inny kolor skóry?>