Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Pacjenci muszą czekać ponad tydzień na wizytę u GP w Birmingham
Pacjenci muszą czekać ponad tydzień na wizytę u GP w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wielu mieszkańców Birmingham jest zmuszonych czekać tydzień lub nawet dłużej na wizytę u lekarza rodzinnego.

Liderzy związków lekarskich mówią o natychmiastowej potrzebie zwiększenia nakładów finansowych na służbę zdrowia, ponieważ najnowsze dane sugerują, że sektor ten ma problem z zaspokojeniem popytu na swoje usługi.

Ankieta przeprowadzona przez NHS wśród pacjentów pokazała, że 17 proc. z nich musiało czekać tydzień lub dłużej na wizytę u GP. Dotyczyło to obszaru obejmowanego przez Birmingham CrossCity Clinical Commissioning Group. To jedna z trzech NHS Clinical Commissioning Groups (CCGs) w mieście.

Z kolei na terenie obsługiwanym przez Birmingham South and Central CCG 16 proc. pacjentów czekało na wizytę u lekarza przez tydzień lub dłużej. Dzięki ankiecie wiadomo również, że w Sandwell and West Birmingham CCG 15 proc. chorych czekało na wizytę u GP, co najmniej tydzień.

Okres oczekiwania mierzony jest od momentu umówienia wizyty do spotkania lub rozmowy z lekarzem albo pielęgniarką.

W innych obszarach West Midlands sytuacja wygląda podobnie. W Dudley 18 proc. pacjentów czekało tydzień na spotkanie z lekarzem. Z kolei w Walsall odsetek ten wyniósł 19 proc., a w Solihull 21 proc.

Jednakże badanie pokazało, że satysfakcja z wizyty u GP pozostaje na wysokim poziomie - 85 proc. ludzi oceniło swoje doświadczenia, jako dobre. Dodatkowo 92 proc. osób ma zaufanie do ostatniego GP, u którego było.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 06:41
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pięciu mężczyzn aresztowanych po strzelaninie w Ladywood
  Czytaj następny artykuł:
Porwana przez Polaka brytyjska modelka znała go wcześniej