Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Wielorazowe torby na zakupy mogą powodować zatrucie pokarmowe
Wielorazowe torby na zakupy mogą powodować zatrucie pokarmowe
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dostępne w supermarketach wielorazowe torby określone mianem „bags for life” być może będą potrzebowały zmiany nazwy, ponieważ jak ostrzegają eksperci, mogą one powodować zatrucia jedzenia. Food Standard Agency informuje, że istnieje ryzyko zatrucia, jeśli w wielorazowe torby pakujemy surowe jedzenie, takie jak mięso, czy ryby.

Agencja tłumaczy, że do skażenia może dojść, jeśli jedzenie przecieka, ponieważ ślady produktów czasami znajdują się na opakowaniu zewnętrznym. FSA zachęca ludzi do korzystania z osobnych opakowań na surowe mięso, produkty gotowe do spożycia oraz inne towary zakupione w sklepie. Wielorazowe torby powinny być też regularnie czyszczone, aby ograniczyć liczbę bakterii.

Wytyczne Food Standard Agency mówią, że surowe jedzenie - mięso, ryby, warzywa ubrudzone ziemią, czy jajka, mogą zawierać zarazki powodujące zatrucie pokarmowe. Umieszczanie ich w jednej torbie z produktami gotowymi do spożycia (chlebem, ugotowanym mięsem, czy serem) może prowadzić do rozprzestrzeniania się zarazków, szczególnie jeśli doszło do jakiegoś wycieku.

Aby zachować bezpieczeństwo produkty należy umieszczać w osobnych torbach - w plastikowych oferowanych przez sklep (nie powinno być żadnych opłat za torby, w których znajduje się tylko niezapakowane jedzenie, warzywa pokryte ziemią, czy surowe mięso bądź ryby) lub w torby wielorazowe.

„Bags for life” stały się bardzo popularne w Anglii, gdy w październiku 2015 roku supermarkety zaczęły pobierać opłaty za jednorazówki.
wtorek, 03 października 2017 08:09
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci trafili za kratki za kradzież i sprzedaż narkotyków na ulicach Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
59 ofiar masakry w Las Vegas, setki rannych.?>