Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Masz w domu wolny pokój? Dzięki NHS możesz zarobić nawet 1 tys. funtów miesięcznie
Masz w domu wolny pokój? Dzięki NHS możesz zarobić nawet 1 tys. funtów miesięcznie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
NHS ma nowy pomysł jak poradzić sobie z przepełnionymi szpitalami. Pacjenci będą wysyłani do domów okolicznych mieszkańców, którzy będą się nimi zajmować za opłatą. Program ma działać podobnie, jak usługa Airbnb.

Osoby decydujące się na przyjęcie pacjenta do swojego domu będą otrzymywały do 50 funtów dziennie za opiekę nad nim oraz przygotowywanie mu posiłków. Pomysł ten zostanie przetestowany w hrabstwie Essex, gdzie około trzydziestu pacjentów czeka na wypisanie ich ze szpitala, aby mogli przenieść się do domów lokalnych mieszkańców posiadających wolny pokój.

Rekrutacją potencjalnych gospodarzy zajmuje się prywatna firma CareRooms. Kandydaci nie muszą mieć doświadczenia w opiece nad innymi. Konieczne jest natomiast dokładne sprawdzenie chętnych, zanim zostaną zaakceptowani. Miesięcznie gospodarz może zarobić nawet 1 tys. funtów.

Osoba odpowiedzialna za pacjenta będzie musiała swojemu podopiecznemu podgrzewać w mikrofalówce maksymalnie trzy posiłki dziennie, otrzyma specjalne ubezpieczenie, możliwość szkolenia oraz skorzystania z infolinii.
czwartek, 26 października 2017 08:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Lancashire aresztowano 14-latka podejrzewanego o dokonanie morderstwa
  Czytaj następny artykuł:
Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z morderstwem w Birmingham