Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Od referendum unijnego europejskie pielęgniarki i położne opuszczają Wielką Brytanię
Od referendum unijnego europejskie pielęgniarki i położne opuszczają Wielką Brytanię
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Najnowsze dane pokazują, że liczba zagranicznych pielęgniarek i położnych przybywających do pracy do Wielkiej Brytanii spadła o 89 proc. od momentu referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Ostry spadek zbiegł się z nagłym wzrostem liczby wykwalifikowanych europejskich pracowników służby zdrowia opuszczających Nursing and Midwifery Council’s (NMC). Ze statystyk wynika, że w roku 2015-2016 zanotowano 2435 takich przypadków, a w zeszłym roku aż 4067. To 67-procentowa zwyżka.

Opublikowane w czwartek przez NMC dane pokazują też trzeci, niepokojący trend związany ze zmagającym się z niedostatkiem pracowników NHS - liczba wyszkolonych w UK pielęgniarek i położonych wypisujących się z rejestru wzrosła o 11 proc. - z 26653 w roku 2015-2016 do 29019 w roku ubiegłym.

Przedstawiciele związków zawodowych reprezentujących pracowników służby zdrowia mówią, że sytuacja jest alarmująca i źle wpłynie zarówno na NHS, jak i pacjentów. Już teraz w samej Anglii brakuje 40 tys. pielęgniarek i 3,5 tys. położnych.
czwartek, 02 listopada 2017 10:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Chodzenie do pubu korzystnie wpływa na zdrowie i radość z życia
  Czytaj następny artykuł:
W szkole w Black Country zainstalowano kamery monitoringu w toaletach