Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Chodzenie do pubu korzystnie wpływa na zdrowie i radość z życia
Chodzenie do pubu korzystnie wpływa na zdrowie i radość z życia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Badacze odkryli, że wychodzenie do pubu sprawia, iż ludzie są zdrowsi i szczęśliwsi.

Wyniki badań zostały przytoczone przez reprezentującego Partię Konserwatywną posła z Dudley South Mike’a Wooda, który uważa, że istotne jest, aby stawka podatku piwnego była niska. Wood powiedział ministrom, że wysokie stawki podatku powstrzymają ludzi przed chodzeniem do pubów, a odwiedzanie takich lokali jest dla nich korzystne.

Przemawiając podczas debaty odbywającej się w Izbie Gmin poseł powiedział, że ludzie pijący umiarkowane ilości piwa w pubach są zdrowsi i szczęśliwsi, niż ci, który nie piją wcale. W przypadku pijących istnieje także duże prawdopodobieństwo, że będą się lepiej odżywiać. Rocznie w pubach sprzedaje się prawie 1 mld posiłków.

Wood oświadczył zebranym na debacie posłom, że badania przeprowadzone przez oksfordzkiego naukowca profesora Robina Dunbara pokazały, że puby odgrywają znaczącą rolę w zwalczaniu izolacji społecznej i dobrze wpływają na samopoczucie. Odwiedzający puby ludzie są w lepszej sytuacji finansowej i fizycznej. Mają także większe grono znajomych.

Poseł wezwał kanclerza do zamrożenia podatku piwnego mówiąc, że nie ma żadnych wątpliwości, że taki krok sprawi, iż wszyscy pracownicy departamentu skarbu zostaną docenieni.
czwartek, 02 listopada 2017 10:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Już dziś Bank of England podwyższy stopy procentowe
  Czytaj następny artykuł:
Od referendum unijnego europejskie pielęgniarki i położne opuszczają Wielką Brytanię