Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Dziecko urodziło się z sercem poza klatką piersiową. Lekarze dokonali cudu
Dziecko urodziło się z sercem poza klatką piersiową. Lekarze dokonali cudu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dziewczynka, która urodziła się z sercem poza organizmem, przeżyła operację przeprowadzoną w Glenfield Hospital w Leicester.

Vanellope Hope Wilkins urodziła się trzy tygodnie temu za pośrednictwem cesarskiego cięcia. Od tego momentu lekarze przeprowadzili trzy operacje mające na celu umiejscowienie jej serca wewnątrz klatki piersiowej.

Schorzenie o nazwie ektopia serca jest niezwykle rzadkie - notuje się jedynie kilka przypadków na kilka milionów noworodków. Niestety z reguły dziecko przychodzi na świat martwe. Przedstawiciele szpitala mówią, że nie znają żadnego innego przykładu dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii z sercem poza organizmem, które przeżyłoby.

Rodzice Vabellope - 31-letnia Naomi Findlay oraz 43-letni Dean Wilkins z Nottingham mówią, że ich córka to prawdziwy wojownik. Kobieta opowiada, że była w szoku, gdy wynik USG pokazał, że serce dziecka znajduje się poza klatką piersiową. Była bardzo przestraszona, ponieważ nie wiedziała co się wydarzy.

Para zapłaciła za przeprowadzenie badania krwi, które wykazało, że dziecko nie cierpi na żadne anomalie chromosomowe i to spowodowało, że rodzice zdecydowali się nie przerywać ciąży. Dean dodaje, że doradzano im aborcję, gdyż szanse dziewczynki na przeżycie były naprawdę nikłe. Nikt, oprócz nich samych, nie wierzył, że Vanellope przeżyje.
środa, 13 grudnia 2017 11:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Para trafiła do więzienia za planowanie ataku terrorystycznego w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zginął podczas eksplozji w fabryce w Birmingham