Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Uwaga! Grypa australijska w Birmingham - śmiertelny wirus rozprzestrzenia się w mieście
Uwaga! Grypa australijska w Birmingham - śmiertelny wirus rozprzestrzenia się w mieście
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W Birmingham zanotowano pierwsze przypadki siejącej postrach grypy australijskiej, która od jakiegoś czasu rozprzestrzenia się na terenie Wielkiej Brytanii - podaje Birmingham Mail.

Stworzona m.in. przez Public Health England mapa Flusurvey pokazuje, na których obszarach kraju pojawiły się grypopodobne choroby oraz tereny, gdzie ryzyko wystąpienia jest bardzo wysokie. Niebieski kolor na mapie oznacza, że dany obszar jest wolny od choroby, a czerwony, że zgłoszono tam bardzo dużo przypadków grypy.

W środowy poranek Birmingham zmieniło kolor na czerwony. Stało się to zaledwie 24 godziny po tym, jak uznano, że w West Midlands pojawiło się ryzyko wystąpienia choroby. Obecnie większość terenów hrabstw Staffordshire i Warwickshire jest oznaczonych na czerwono. Dotknięte zostały również Derbyshire, Leicestershire oraz Shropshire.

W ciągu ostatnich trzech tygodni w Birmingham zanotowano 136 zachorowań. 39 przypadków określono, jako grypopodobne (ILI case). To nagłe wystąpienie objawów, z których przynajmniej jeden to gorączka i dreszcze, apatia, ból głowy, bóle mięśni oraz kaszel, ból gardła i trudności w oddychaniu.

Szybko rozprzestrzeniająca się australijska grypa (wirus H3N2) atakuje głównie osoby starsze, przewlekle chorujące, kobiety w ciąży i dzieci. Podtyp grypy A, wirus zimowy jest odpowiedzialny za ponad 300 zgonów w Australii. W sumie zanotowano tam około 170 tys. przypadków.
środa, 10 stycznia 2018 08:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wypadki na ruchliwych trasach w West Midlands - korki na M5, M42 i Aston Expressway
  Czytaj następny artykuł:
Premier May chce, aby małe sklepy wprowadziły opłatę za reklamówki