Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Uchodźcy zamieszkujący Wielką Brytanię otrzymają 80 pensów podwyżki zasiłku
Uchodźcy zamieszkujący Wielką Brytanię otrzymają 80 pensów podwyżki zasiłku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Prawie 40 tys. niezamożnych uchodźców mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii otrzyma niewielką podwyżkę wypłacanych im w tygodniowych odstępach zasiłków mających pozwolić im na przeżycie. Podwyżka wyniesie 80 pensów.

W poniedziałek Home Office ogłosił, że wypłacany osobom, które przez pierwsze dwanaście miesięcy pobytu w UK nie mogą pracować, zasiłek od 5 lutego wyniesie £37,75 zamiast £36,95.

Niewielka podwyżka to efekt corocznej rewizji, którą w 2014 roku wymógł na rządzie High Court. Sąd podważył w 2011 roku wydaną przez Home Office decyzję o zamrożeniu stawek świadczeń dla uchodźców na poziomie £36,62 tygodniowo – donosi The Guardian.

Grupa reprezentująca uchodźców skomentowała tę sprawę mówiąc, że po trzech latach bez podwyżek te 80 pensów jest mile widziane. Dodała jednak, że wiele osób ma problemy z utrzymaniem się za kwotę nieco powyżej 5 funtów dziennie. Ich zdaniem zasiłek powinien kształtować się na poziomie co najmniej 70 proc. stawki świadczeń socjalnych wypłacanych w Wielkiej Brytanii.
wtorek, 16 stycznia 2018 07:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ulotka o terroryzmie napisana przez ekstremistę znaleziona w szkole w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Drób z brytyjskich supermarketów wykazuje rekordowy poziom zakażenia bakteriami


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?