Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Dopalacze zawierają nielegalne narkotyki
Dopalacze zawierają nielegalne narkotyki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
40% legalnych dopalaczy kupionych w Birmingham zawierało nielegalne narkotyki oraz leki sprzedawane wyłącznie na receptę – podaje Birmingham Mail.

Pracownicy Birmingham Trading Standards pozyskali próbki substancji z otwarcie działających sklepów w Birmingham. Dopalacze trafiły następnie do szpitala, w którym przebadał je patolog Jonathan Berk. Doktor mówi, że ludzie, którzy zażywają te legalne substancje, pełnią rolę królików doświadczalnych. Często osoby sięgające po dopalacze nie mają pojęcia, jakie substancje się w nich znajdują. I chociaż sprzedawane „wyłącznie do celów badawczych” dopalacze są zażywane przez wiele osób. Doktor jednak podkreśla wyraźnie, że są to niebezpieczne chemikalia, które zabijają ludzi.

Do City Hospital trafiły już cztery osoby, które zażyły tzw. party drugs, dostępne w miejskich sklepach. Niedawno urodziło się też dziecko, które miało w krwi dopalacz AKB-48 – tak samo jak matka, która je urodziła.

Mimo że ludzie cierpieli na poważne problemy zdrowotne z powodu dopalaczy, te nadal są legalnie sprzedawane w Birmingham. Niedawno w mieście zmarł księgowy, który zażył party drug, by pocieszyć się po śmierci przyjaciółki. Ta zmarła z powodu zażycia tej samej substancji.
środa, 18 czerwca 2014 08:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair chce być przyjazny rodzinie
  Czytaj następny artykuł:
7 lat więzienia za zmuszanie do małżeństwa