Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Ponad 900 lekarzom, którzy nie znali dobrze angielskiego zabroniono pracy w Wielkiej Brytanii
Ponad 900 lekarzom, którzy nie znali dobrze angielskiego zabroniono pracy w Wielkiej Brytanii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Prawie połowa lekarzy pochodzących z krajów europejskich, którzy starali się o pracę w Wielkiej Brytanii nie otrzymało jej ze względu na słabą znajomość języka angielskiego.

Konieczność udowadniania znajomości angielskiego przez lekarzy wprowadzono 18 miesięcy temu. Od tego momentu ponad 900 medykom odmówiono prawa do praktykowania na terenie UK – ogłosił wczoraj przedstawiciel General Medical Council (GMC).

Od dziś także pielęgniarki i położne chcące pracować w Wielkiej Brytanii będą musiały wykazywać się umiejętnościami językowymi. Jeśli w przeszłości nie zdobywały kwalifikacji bądź nie pracowały w kraju anglojęzycznym, będą musiały przystąpić do egzaminu. W związku z tym powstały obawy o to, że nowe regulacje wywołają chaos w służbie zdrowia.

To nie jedyne zmiany. Europejskie organy kontrolujące służbę zdrowia rozpoczęły współpracę z ich brytyjskim odpowiednikiem. Od teraz zagraniczni nadzorcy będą informować o lekarzach i pielęgniarkach, którym zostało odebrane prawo do wykonywania zawodu w danym kraju. Ma to zapobiec przybywaniu do Wielkiej Brytanii osób, które nie mają wystarczających kwalifikacji, by leczyć ludzi.
wtorek, 19 stycznia 2016 11:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dzisiaj debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
  Czytaj następny artykuł:
W Central Square w Erdington powstaną nowe restauracje i kino
?>