Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie ONS podaje, że w Anglii i Walii umiera coraz więcej ludzi
ONS podaje, że w Anglii i Walii umiera coraz więcej ludzi
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jak wynika z danych Office of National Statistics (ONS) w ubiegłym roku w Anglii i Walii zanotowano największy od prawie pięćdziesięciu lat wzrost liczby zgonów. Zwiększyło to obawy o poziom opieki oferowanej ludziom starszym.

ONS podał wczoraj, że w ciągu jednego roku liczba zgonów zwiększyła się o 5.4 proc., czyli o 27 tys. przypadków. W sumie w Anglii i Walii zmarło 528,340 osób i jest to największa od 1968 roku liczba. Statystyki pokazują, że od lat 70. XX wieku umierało coraz mniej ludzi, ale już w 2011 roku zaobserwowano odwrót od tego trendu - pisze The Telegraph.

Lekarze uważają, że wobec podanych wczoraj informacji należy natychmiast rozpocząć dochodzenie w tej sprawie. Doradcy Public Health England mówią, że najnowsze dane to poważne ostrzeżenie, a obserwowany od czterech lat proces sugeruje, że wzrost liczby przypadków śmiertelnych może być obecnie najwyższy od czasów II wojny światowej.

Zdaniem ekspertów kryzys w NHS oraz cięcia w sektorze pomocy społecznej najbardziej dotykają osoby starsze i to one płacą za niego najwyższą cenę. Szczególnie poszkodowane są kobiety.
wtorek, 16 lutego 2016 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Przestępcy z Polski ukrywają się na Wyspach
  Czytaj następny artykuł:
Nowa inicjatywa władz Birmingham mająca zwalczać bezrobocie wśród młodych ludzi