Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wydarzenia Chiński Nowy Rok w Birmingham

18 lutego 2018 11:30 16:30

(Zapisz w kalendarzu)

Arcadian Centre, Birmingham

Chiński Nowy Rok w Birmingham
Każdego roku w Chinach i na całym świecie hucznie obchodzony jest chiński Nowy Rok. Jak zwykle, świąteczne szaleństwo nie ominie także Birmingham.

Chociaż Nowy Rok – zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym – przypada na 16 lutego, miasto postanowiło świętować dzień później, w niedzielę, 18 lutego. Tańce, stoiska i różne zabawy będą odbywać się w godzinach od 11:30 do 16:30.

Każdy rok chińskiego kalendarza upływa pod przewodnictwem jednego z dwunastu zwierząt – znaków zodiaków. Po roku Konia (2014) i Kozy (2015), Małpy (2016), Koguta(2016) przyszedł czas na rok Psa. Chińczycy uważają Psa za wyjątkowo dobry znak. To zwierzę lojalne i uczciwe. Wedle jednego z chińskich astrologów Rok Psa, jednocześnie rok pod znakiem ognia, jednego z pięciu elementów chińskiego feng shui, będzie pomyślny "dla sprawiedliwości i równości".

Każdego roku uroczystości organizowane w ramach Chinese New Year Festiwal przyciągają do Birmingham nawet 30 tysięcy turystów, co sprawia, że jest to największa impreza tego typu w Midlands. Obchody odbędą się w Arcadian Centre i Southside.


Osoby , które wezmą udział w wydarzeniu

Brak potwierdzonych uczestników.

Arcadian Centre

Arcadian Centre, 48 Bromsgrove St, Birmingham B5 6NU, Wielka Brytania
Pokaż trasę

Jarmarki, festyny    |    Arcadian Centre