ryan air a niewazny paszport dla dziecka

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 23 paź 2010, 16:45 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

VA no wlasnie tez tak slyszalam ale ponoc wizz air akceptuje. w pon bede dzwonic do konsulatu zeby sie dowiedziec czy moga mi wystawic jakis dokument na dziecko ktory ryan air mi uzna ... wszystko zalezy od przewoznika jak VA napisal...

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 23 paź 2010, 17:43 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

ja powiem tak; latam często Ryanair tylko z bagażem podręcznym i nigdy nie sprawdzali mi paszportu, aż dziwne to dla mnie było. Zawsze szłam przygotowana z otwartym paszportem i wydrukowaną kartą pokładową i chcieli ode mnie tylko tą kartę, a na paszport nawet nie spojrzeli...

Jak masz tyle czasu zadzwoń lub przejedź się do Londynu do konsulatu i napewno Ci pomogą, jeśli nie możesz ryzykować z nieważnym ;)

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 23 paź 2010, 17:48 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

karmelek...ja latam czesto i ZAWSZE chca paszport wiec nie wiem o czym mowisz :roll:

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 23 paź 2010, 18:02 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

ja wchodzę od razu na górę bo nie odprawiam bagażu i jakoś nie chcieli ode mnie paszportu, tylko w PL sprawdzają na wylot... :P

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez izap721 » 23 paź 2010, 18:57 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

Z własnego doświadczenia powiem,ze możesz opuścić każdy kraj na nieważnym paszporcie,ale już na pewno nie wrócisz.Ja płynęłam promem do Polski z nieważnym paszportem dziecka i nie było problemu z wyjazdem,tylko powiedziano nam,że już nas nie wpuszczą,takie jest prawo.Dzwoniłam nawet do konsulatu i powiedziano mi to samo,ale Pani dodała,że wszystko zależy od przewoźnika,jeśli chodzi o linie lotnicze.
Obawiam się,że tak jak kilka osób już Ci napisało,mogą Cię nie wypuścić.Zadzwoń do przewoźnika albo chociaż na lotnisko,będziesz miała pewność,w przeciwnym wypadku będziesz musiała wyrobić...tylko nie wiem,czy bez ojca dziecka coś załatwisz.
Zadzwoń do konsulatu,przedstaw całą sytuację,oni Ci pomogą.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 23 paź 2010, 23:55 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

Konsulat napewno moze wystawic dziecku krotkoterminowy dokument na powrot do kraju nawet bez zgody ojca. Tym bardziej jesli masz stary paszport i zapewne akt urodzenia dziecka. Pamietam jak pare juz ladnych lat temu moja matka pojechala do pracy we Wloszech (jeszcze wtedy Pl nie byla w Unii) i tam ukradziono jej paszport i dowod osobisty, zglosila to oczywiscie na policje i pojechala do konsulatu, tam wyrobili jej paszport wazny przez 7 dni na powrot do kraju chociaz nie miala ZADNYCH dokumentow poswiadczajacych jej tozsamosc, poprostu na slowo honoru wpisali to co podala i tak przyjechala do kraju, ma ten paszport jeszcze do dzis chociaz oczywiscie nie moze z niego korzystac. Zycze powodzenia w konsulacie bo osobiscie tam nie bylam ale slyszalam ze trzeba odstac swoje w kolejkach a panie nie sa skore do pomocy, jak to w kochanych polskich urzedach. Najwazniejsze to nie dac sie zbyc byle pierdola
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Milencia » 24 paź 2010, 07:50 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

RyanAir nie akceptuje niewaznych dokumentow, wiec nawet nie masz na co liczyc. Paszporty/dowody sa zawsze sprawdzane na check-inie (jesli oddajesz bagaz) i przy gate. Nawet jesli lecisz tylko z podrecznym, przejdziesz przez security i pojawisz sie przy gate, a dokumenty beda niewazne to niestety nie polecisz.
Wizzair ma tak samo.

Pzdr :)
Avatar użytkownika
Milencia
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 37
Dołączyła: 6 wrz 2008, 16:29
Lokalizacja: NYC/BHX
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kamalena » 25 paź 2010, 11:19 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

dokladnie. znajomy ( wracajac z afganistanu na sluzbie wojennej) nie mogl wrozic do wlasnego kraju z ryanair poniewaz jako wojskowy na sluzbie nie posiadal dowodu, paszportu, a jedynie wojskowe zaswiadczenie. Mimo posiadaniego obywatelstwa kraju, do ktorego lecial, nie zabrali go na poklad gdyz nie mial waznych papierow.

kamalena
Początkujący
 
 
Posty: 49
Dołączyła: 2 wrz 2009, 00:36
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 25 paź 2010, 17:36 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

dzwonilam do konsulatu no i jedyna odpowiedz jaka uzyskalam to ze MUSZE sie wybrac wlasnym transportem tylko wtedy mnie wpuszcza do kraju. konsulat mi nie wystawi na dziecko zadne dokumentu poniewaz dzieciom ponizej 5 roku zjazdowki nie wystawiaja wiec ewela119 nie mialas racji ze musza cos wystawic :( . jak zwykle polskie urzedy nie za bardzo sa pomocne , tym bardziej te za granica, ehhhh :cry:

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Anetka25 » 29 paź 2010, 08:36 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

sluchaj jest rozwiazanie, po pierwsze ile dziecko ma lat ? 2 ? 3 ? jesli tak to mozesz wyrobic paszport tymczasowy w konsulacie polskim.

Anetka25
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 29 paź 2010, 08:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 29 paź 2010, 13:43 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

anetka25... niestety nie moge bo jak pisalam wczesniej dziecko ma nazwisko ojca a ja nie wiem gdzie on jest i bez jego podpisu nic nie zalatwie :cry:

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 paź 2010, 14:59 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

Jak dla mnie to ktos Cie wprowadzil w blad z tymi zjazdowkami dla dziecka, bo jak masz stary paszport dziecka, niewazny to spoko na jego podstawie mozesz wlasnym autem wrocic do kraju, ale co by bylo gdyby ten paszport zostal skradziony albo zgubiony? Ja bym nie dawala za wygrana i zadala w konsulacie podstawy prawnej na jakiej oni odmawiaja wydania ci takiego jednorazowego paszportu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 30 paź 2010, 07:47 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

strona internetowa wydzialu konsulowego ambasady rzeczpospolitej polskiej :ustawa o dokumentach paszportowych nie przewiduje możliwości wydania paszportu "na powrót do kraju" dla dzieci poniżej 5 roku życia, które z mocy prawa otrzymują paszporty tymczasowe na 12 miesięcy.

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 30 paź 2010, 10:02 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

No to w czym problem, wyrobcie dziecku paszport tymczasowy i juz. I mozna to zrobic za zgoda tylko jednego rodzica, oto podstawa prawna, fragment z ustawy paszportowej:

Paszport małoletniemu można wydać za granicą za zgodą jednego rodzica wyłącznie z ważnych powodów, o ile przemawia za tym dobro małoletniego, szczególnie jeżeli uzyskanie zgody drugiego rodzica jest niemożliwe, lub znacznie utrudnione.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agniecha500 » 30 paź 2010, 11:20 Re: ryan air a niewazny paszport dla dziecka

ewela119 daj mi link do tej ustawy pls

[ Dodano: Sob Paź 30, 2010 12:24 ]
dobra znalazlam ...w pon zadzw do konsulatu i zobaczymy co mi odpowiedza.... dzieki

agniecha500
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 39
Dołączyła: 11 maja 2009, 10:57
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI