Czy Yerba Mate jest legalna?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez gregorczyk » 21 lis 2012, 08:34 Czy Yerba Mate jest legalna?

Witam!!!
Zwracam się do was z takim pytaniem? Jestem w Anglii o dwóch lat i przywiozłem ze sobą Yerba Mate
napój który działa na mnie pobudzająco. Czy z forumowiczów ktoś popija Mate?? Ostatnio opowiedziałem o tym napoju koledze w pracy anglikowi, a on zapytał czy to legalne? Chciałem odpowiedzieć ze tak , ale sam nie byłem pewien. Pracujemy jako kierowcy wózków w fabryce i w razie jakiegoś wypadku zniszczenia jesteśmy sprawdzani na zawartość nielegalnych środków (dodam ze są to dokładne testy wykrywają 96 nielegalnych substancji PODOBNO)
Czy po piciu Yerba Mate mogę oblać taki test. I czy ktoś wie gdzie szukać jakiś konkretnych gwarancji że Yerba nie zawiera nic nie legalnego (przewaliłem internet i nic!!! a mnie ludzi zapewnienia nie wystarczą muszę mieć 100% pewność)

Proszę o info

Pozdrawiam

gregorczyk
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 gru 2011, 08:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 21 lis 2012, 09:39 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

ja pije
to ziola sa nie? herbata zielono galeziowa...faktow Ci nie podam, ale nie wydaje mi sie zeby bylka nielegalna :D
predzej red bull popsuje Ci wyniki ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 21 lis 2012, 10:03 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

Nee nie słyszałem żeby mateina była na liście nielegali.
Popijam równiez od lat, w Ęglandzie jak jeszcze mieszkałem to miałem testy robione na narkotyki w pracy i nic nie było żeby coś niedozwolonego wykryli, mimo że mate sie popijało wcześniej. Także spokoja głowa.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 21 lis 2012, 10:50 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

skoro tantum rosa jest nielegalne to to pewnie dla brytoli tez ehh swiat zwariował....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 21 lis 2012, 10:52 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

Takie proste pytanko, a gdzie to kupujesz bo jesli w jakims sklepie? To jest legalne logicznie myslac.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 21 lis 2012, 13:19 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

w tesco można dostać nawet
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 21 lis 2012, 14:28 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

na ebayu widzialam 4,5 za paczke
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 lis 2012, 17:45 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

No, to chyba zależy z jakimi dodatkami. Nie kupowałeś jej przypadkiem w Holandii? :mrgreen:
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 21 lis 2012, 20:12 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

no jakby się uwziął to bombilę da sie nabić :D
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 22 lis 2012, 13:08 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

Piłam kiedyś Yerba Mate, choć na mnie nie ma aż tak pobudzającego wpływu. Yerba jest klasyfikowana jako używka ale tylko ze względu na zawartość kofeiny, więc uważam, że śmiało możesz pić i nie grozi ci nic ze strony pracodawcy. Poza kofeiną ma w składzie same dobre rzeczy min. całą gamę witamin. Nie wiem czy wiesz ale w Ameryce Południowej pierwsze plantacje Yerba Mate założyli zakonnicy. Nie sądzę, żeby popierali uprawę narkotyków. Z tego co wiem Cejrowski jest wielkim fanem Yerby i popija ją oficjalnie wcale się z tym nie kryjąc. Gdyby miała własności narkotyczne wcale by się tym nie chwalił :grin: Pozdrawiam
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 22 lis 2012, 13:18 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

bawa31, nie ze względu na kofeinę, której zawiera niewiele, a mateinę która jest głównym środkiem pobudzającym.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 22 lis 2012, 15:27 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

plazermen, masz rację, że Yerba zawiera mateinę. Podobnie jak wiele innych składników np teofilinę czy teobrominę, które podobno są bardziej od niej pobudzające. Nie bawmy się rozkładanie Yerby na czynniki pierwsze, bo zawiera takie bogactwo składników, że mózg staje. Dla autora wątku najważniejsze jest, że nie będzie miał problemów w pracy jak się jej napije :)
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 22 lis 2012, 16:02 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

Skoro sama zaczepiłaś temat rozkladania na czynniki pierwsze, to uprzejmie koryguję że głównym składnikiem Yerby jest mateina, tak jak kawy kofeina a herbaty teina.
No minerałów witamin i innych pierdół to fakt zawiera toto pełno. Jakby się uwziął to na słodkich ziemniakach można całe życie przeżyć, a jak do tego popijać yerbą to będzie full wyczes :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 22 lis 2012, 16:42 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

plazermen, dzięki za uprzejmą korektę :grin: co do diety na słodkich ziemniakach i Yerba Mate, to chyba wole większą róznorodność ;)
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 lis 2012, 18:14 Re: Czy Yerba Mate jest legalna?

A podają chociaż, jaki jest poziom przyswajalności tego
bawa31 napisał(a): (..)bogactwa składników, (...))

bo zawierać to sobie może... Ważniejsze jest w jakiej formie są to składniki, bo to decyduje o ich przyswajalności.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI