Polski emeryt w UK?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 sty 2014, 11:14 Polski emeryt w UK?

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie kwestia, jakie prawa do opieki medycznej mieliby moi rodzice, gdyby przyjechali do UK po przejściu na emeryturze w Polsce? Czy jest szansa na to, żeby w razie potrzeby mogli leczyć się tutaj? Czy potrzebne by było wykupienie jakiegoś ubezpieczenia?
Przyjdzie kiedyś taki czas, kiedy będę chciała rodziców zabrać do siebie.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 12:11 Re: Polski emeryt w UK?

no wiesz co tez o tym myśle , ja bylam pytalam w cansilu i nhs mówili ze mieli by tu wszystko i opieke za darmo i to co sie emerytom należy ale może ktoś już to przechodzil i powie jak to wygląda

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 sty 2014, 13:22 Re: Polski emeryt w UK?

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to takie proste będzie. Przecież moi rodzice tu nie pracują i pracować nie będą, przyjadą na starość, jak im sił zbraknie na samodzielne życie w Polsce. Chociaż w sumie tu będą wydawać swoja emeryturę hmmmmm :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 13:40 Re: Polski emeryt w UK?

Kitka, wiesz co mozesz isc sie zapytac do jb center plus lub cansil oni cie pokerują no tak mi mówili ale wiesz jak my pracujemy zagranicą i wracamy na emeryture do polamdi to tez nam sie należy wszystko więc chyba coś w tym jest jak mój tato przyjedzie do mnie to pojde z nim to jak będe wiedziec pierwsza to ci powiem co i jak

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 13:53

Słyszałem tez ze jesli przepracujesz nawet rok w uk przed emerytura ktora dostajesz z polski to przysluguja ci jakies dodatki do niskiej emerytury. A ze prawdopodobnie polska emerytura bedzie znacznie niższa od tutejszych to i dodatki sa duze.
Ale nie sprawdziłem tej informacji!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 sty 2014, 15:04 Re: Polski emeryt w UK?

Kitka napisał(a):(...)
Przyjdzie kiedyś taki czas, kiedy będę chciała rodziców zabrać do siebie.

Tylko czy rodzice będą chcieli przyjechać... Różnie to bywa.

Thomas napisał(a):(...) A ze prawdopodobnie polska emerytura bedzie znacznie niższa od tutejszych (...)

No nie wiem, czy 29 funtów tygodniowo (minimalna) to tak znacznie więcej niż w Polsce... Jesli oczwyiście mówimy o państwowej emeryturze.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 sty 2014, 17:13 Re: Polski emeryt w UK?

mam37 Jak będziesz coś wiedzieć w tej sprawie to daj mi znać :grin:

Adam To daleka przyszłość, bo rodzice jeszcze młodzi i pracują :wink: Nie myślę też, że przyjadą, jak tylko na emeryturę przejdą. Oni maja jeszcze zaplanowanych kilka fajnych rzeczy, które chcą zrobić po skończeniu pracy 8) To taki nasz wspólny pomysł na czas kiedy będą już bardzo starzy i nie będzie kto miał im pomóc w kraju. Jestem jedynaczką, więc rozumiesz...
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 17:41 Re: Polski emeryt w UK?

Kitka, dam znac ale jak to daleka przyszłość to jeszcze moze sie wiele zmienic w prawie angielskim . moja mama mowi że starych drzew sie nie przesadza i myślę że bylo by jej bardzo ciężko sie tu zaaklimatyzować brak znajomości jezyka kosciół daleko zdana na nas a ona lubi sama hmm nie wiem co z tego wyniknie ale mozna pokombinować

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 17:49 Re: Re: Polski emeryt w UK?

AdamBoltryk napisał(a):
Kitka napisał(a):(...)
Przyjdzie kiedyś taki czas, kiedy będę chciała rodziców zabrać do siebie.

Tylko czy rodzice będą chcieli przyjechać... Różnie to bywa.

Thomas napisał(a):(...) A ze prawdopodobnie polska emerytura bedzie znacznie niższa od tutejszych (...)

No nie wiem, czy 29 funtów tygodniowo (minimalna) to tak znacznie więcej niż w Polsce... Jesli oczwyiście mówimy o państwowej emeryturze.

Pozdrawiam

Wlasnie ostatnio dyskutowalem z kims na ten temat.
Miejac "full stemp" dostajesz ok.110f na tydzien plus "serbs" za wyzsze skladki gdy zarabiasz wiecej (max.165f).
Rzad teraz zrównal emeryture i wszyscy dostana ok 140f
W momencie kiedy dostaniesz 29f jak większość nierobów z bebefits street dostana oni dodatki do tej emerytury oprocz tego darmowe rozne serwisy i leczenie.
I taki tramp z takiej ulicy suma sumarum wyjdzie na tym lepiej.
Tego nie lubię w tym kraju.
Ostatnio edytowano 17 sty 2014, 17:52 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 17:51 Re: Re: Re: Polski emeryt w UK?

Thomas napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):
Kitka napisał(a):(...)
Przyjdzie kiedyś taki czas, kiedy będę chciała rodziców zabrać do siebie.

Tylko czy rodzice będą chcieli przyjechać... Różnie to bywa.

Thomas napisał(a):(...) A ze prawdopodobnie polska emerytura bedzie znacznie niższa od tutejszych (...)

No nie wiem, czy 29 funtów tygodniowo (minimalna) to tak znacznie więcej niż w Polsce... Jesli oczwyiście mówimy o państwowej emeryturze.

Pozdrawiam

Wlasnie ostatnio dyskutowalem z kims na ten temat.
Miejac "full stemp" dostajesz ok.110f na tydzien plus "serbs" za wyzsze skladki gdy zarabiasz wiecej (max. Chyba 165f).
Rzad teraz zrównal emeryture i wszyscy dostana ok 140f
W momencie kiedy dostaniesz 29f jak większość nierobów z bebefits street dostana oni dodatki do tej emerytury oprocz tego darmowe rozne serwisy i leczenie.
I taki tramp z takiej ulicy suma sumarum wyjdzie na tym lepiej.
Tego nie lubię w tym kraju.



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 sty 2014, 18:38 Re: Polski emeryt w UK?

mam37 Zgadza się nie wiadomo, jak to będzie za kilkanaście lat... Kiedy rozmawialiśmy na temat przyszłości i dałam taką propozycję to miałam wrażenie, że rodzice odetchnęli :wink: Oni już snuli plany, żeby na starość przeprowadzić się do innego miasta, gdzie mieszka nasza rodzina i takie tam kombinacje z zamianą domu na mieszkanie :roll: Przyjdzie czas to sprzedadzą wszystko w PL i tu zainwestujemy te pieniądze, żeby nam wszystkim było dobrze i wygodnie. Przecież sami nie mogą zostać w Polsce, jak staną się niedołężni czy chorzy. Zdają sobie sprawę, że do Polski nie wrócę, bo będę miała tu inne obowiązki i życie. Moi nie kościelni to jeden problem odpada :D
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 19:28

Kilkanaście lat to kupa czasu i przepisy mogą się zmienić kilka razy a UK może wyjść unii .....

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 sty 2014, 14:54 Re: Re: Polski emeryt w UK?

Thomas napisał(a):(...)
Miejac "full stemp" dostajesz ok.110f na tydzien plus "serbs" za wyzsze skladki gdy zarabiasz wiecej (max.165f).(...)

Tylko poczytaj warunki, jakie trzeba spełnić, żeby dostać max. Dlatego podałem minimalną.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 19 sty 2014, 08:25 Re: Polski emeryt w UK?

Adam lub Thomas, może mi któryś z was powiedzieć jakiej emerytury państwowej (żadnych prywatnych nie płace i płacić zamiaru nie mam) mogę sie spodziewać gdy płace 50£ NI tygodniowo zakładając, ze takie składki będę płacił przez 44 lata? Wiadomo, ze te składki z biegiem lat bedą rosły bo będę dostawał podwyżki w pracy. Bo ja nic nie rozumiem z tego angielskiego systemu emerytalnego.

P.S
Przepraszam autora za pisanie nie na temat.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 19 sty 2014, 10:49

Wiesz co wejdc na www.direct.gov i moze tam znajdziesz jakis kalkulator.
Ale wg planow rzadu ma byc flat pension czyli niezależnie ile placisz i tak dostaniesz na dzień dzisiejszy 140f.
A pracujesz full time? Bo 50f to malo.
Ja place ok 330f!!!! Zlodzieje!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI