Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 27 lut 2009, 21:19 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Bylismy i zalatwone wszystko zajelo nan to ok.45 min.Wyruszylismy o 6 rano w Londynie bylismy kilka minut przed 9,koszmarne korki w samym miescie,zaparkowalismy kolo samego konsulatu,Mamy czekac na list kiedy mamy sie zgloscic po paszport (nie mielismy PESELU malego wiec nie dostalismy konkretnej daty)

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez yoko » 28 lut 2009, 11:01 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

fajnie :), macie z glowy :)

czyli stary system z komitetem kolejkowym jest juz zupelnie nieaktualny :)
dzieki iwona :)
pzdr
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewulka » 28 lut 2009, 12:40 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

hej Iwona!
Super ze wam sie to udalo tak szybko zalatwic. mam do ciebie pytanko, ten wniosek ktory trzeba wypelnic , a ktory jest dostepny tylko w konsulacie, mozna go wypelnic na miejscu? czy to jest cos bardziej skomplikowanego, ze trzeba jakies stempelki czy cos wczesniej zalatwic? A czy nie czepiali sie bardzo zdjecia dzidzi? Bo nie moge sobie wyobrazic , jak zrobimy maluchowi zdjecie, z otwartymi oczkami, ktory nie bedzie sie wiercil, zdjecie bedzie wyrazne, bez cieni, i bedzie spelnialo innych tysiac warunkow , zeby mi je przyjeli... bo to przeciez malenstwo bedzie jeszcze :roll:

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Wiek: 43
Dołączyła: 30 wrz 2007, 19:29
Lokalizacja: Hall Green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 28 lut 2009, 21:16 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Wnioski dostepne w konsulacie latwe do wypelnienia,my wyrabialismy Aleksowi tym razem paszport 5-letni,dziewczyny jesli macie kogos w Polsce kto wam zarejstruje dziecko to slijcie metryke anglielska,po wyrobieniu papierow w Polsce zacznijcie robic paszport maluszkowi zaoszczedzicie czasu i kasy.Co do zdjec my robilismy w Merry Hill w Kliku wytlumaczylam Pani i pokazalam o co mi chodzi i zdjecia wyszly superowo.

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewulka » 1 mar 2009, 12:52 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

dzieki Iwona!
pozdr

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Wiek: 43
Dołączyła: 30 wrz 2007, 19:29
Lokalizacja: Hall Green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez MajaBzyk » 5 maja 2009, 20:15 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

iwona38, czyli w polsce kazdy moze zarejestrowac dziecko?
dlugo sie czeka na polski akt?
jade po paszport tymczasowy i sie zastanawiam czy czasami nie skladac o ten 5 cio letni odrazu....

czy moze po taki paszport tu w uk pojechac jedno z nas ze zgoda potwierdzona przez notariusza?

:roll:

a czerwony dowod latwo sie w pl wyrabia? :roll:


i juz ostatnie pytanie ile lacznie placi sie tam w konsulacie za paszport, np tymczsowy?

MajaBzyk
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 3 lip 2008, 15:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 maja 2009, 20:25 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

pierwszy paszport dziecka jest na rok dopiero drugi jest 5letni.
Aby wyrobić dziecku paszport w Polsce należy najpierw wyrobić dziecku numer pesel, należy to zrobić w urzedzie stanu cywilnego. Ale zeby to zrobić np u mnie w mieście pani w urzedzie powiedziała ze dziecko musi być gdzieś zameldowane w PL na okres min 4miesiecy. Nie wiem czy to jest taki wymóg czy tylko zły dzień urzedniczki. Nie podobał jej się angielski akt urodzenia i to że przy nazwiskach rodowych rodzicach nie ma wzmianki z domu.... czyli Jan Kowalski z domu Kowalski . Oczywiście doczepiła się tyle rzeczy że w koncu zrezygnowaliśmy z wyrabiania tego nr. Poczekamy az sie drugie dziecko urodzi i machniemy to za jednym razem mam nadzieje że już w Polsce wzniosą komunistyczny obowiązek meldowania się itd.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez MajaBzyk » 6 maja 2009, 06:25 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

malaroksi napisał(a):zły dzień urzedniczki
czasami mam wrazenie ze te panie tylko takie dni maja....
ja tak sobie mysle ze jak na tymczasowym paszporcie polecimy do pl to moze tam ten czerwony dowod latwiej sie wyrobi?
a nr pesel mozna wyrobic w londynie?
no i ile sie czeka na taki nr jak juz go w pl sie wyrabia - daja go od razu?
a akt urodzenia tez dadza od razu? niewiem jak to zalatwic mam isc z ang aktem w polsce czy najpierw go przetlumacza sie i wtedy idzie sie po akt polski? :roll:

MajaBzyk
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 3 lip 2008, 15:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anna G » 6 maja 2009, 07:49 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Musisz miec przetłumaczony akt angielski przez tłumacza przysięgłego (ja płaciłam około 100 zł za przetłumaczenie)i na podstawie tłumaczenia wystawia polski akt od reki.Z nr.pesel to roznie bywa ja czekałam 2 tygodnie bo mała miejscowosc a moja kolezanka miesiac ,dziecko musi miec meldunek w Pl taki wymóg niestety.Jesli juz bedziesz miala zlozony wniosek o nadanie pesla to sam nr.moze odebrac ktos z rodziny.

Anna G
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 8 gru 2008, 07:09
Lokalizacja: Wrocław-Tamworth
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez MajaBzyk » 6 maja 2009, 17:59 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

dzieki za cenne wskazowki ;)
p/s widze w podpisie ze masz sliczne dzieciaczki, gratuluje :mrgreen:

MajaBzyk
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 3 lip 2008, 15:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 16 maja 2009, 08:04 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

hejka.... niewiecie czy konsul bedzie jakos w polskim klubie? zalaywial ktos tak paszport zeby nie jechac do londynu?

poza tym moja znajoma mowila ze juz nie daja tymczasowych paszportow na rok dzieciom....
czyzby sie cos pozmienialo? :roll:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gaga01 » 16 maja 2009, 08:41 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Ja teraz odbierałam paszport tymczasowy dla małego więc chyba się nic nie zmieniło.

gaga01
Rozeznany
 
 
Posty: 100
Wiek: 40
Dołączyła: 4 wrz 2007, 13:56
Lokalizacja: Warszawa/Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 16 maja 2009, 12:17 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

gaga01 napisał(a):Ja teraz odbierałam paszport tymczasowy dla małego więc chyba się nic nie zmieniło.
tak? a jej powiedzieli ze takowe daja tylko niemowlakom a jak dziecko starsze jest to trzeba zalatwiac polski akt ur... :roll:

napisalam maila do konsula jak to jest z tymi paszportami teraz to mi pani odpisala ze zmiana przepisow od 18 maja br ma byc.... ale jaka zmiana to juz nie wspomniala :roll:

wiec juz niewiem :roll:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gaga01 » 16 maja 2009, 12:45 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

aaa myslałam że chodzi o niemowlaka...
na paszport dla starszego trzeba mieć polski akt urodzenia

gaga01
Rozeznany
 
 
Posty: 100
Wiek: 40
Dołączyła: 4 wrz 2007, 13:56
Lokalizacja: Warszawa/Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez konrdzik » 18 maja 2009, 11:53 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

WLASNIe ja wybieram sie po paszport.Planujemy wyruszyc do Manchester.Byl ktos juz w Konsulu w Manchester??

konrdzik
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 15 wrz 2006, 15:42
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI