Jak zostac rezydentem UK ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Mania » 14 wrz 2007, 12:19 Jak zostac rezydentem UK ?

Wiem , ze to pytanie pewnie padlo juz na forum. Troche poczytalam tu i tam ale moja sytuacja jest specyficzna..
Otoz pracuje na Wyspach od 2005r od grudnia i do czerwca2006 pracowalam bez rejestracji w WRS. zarejestrowalam sie dopiero w lipcu i taka data jest na dokumencie WRS (issue date).Pod koniec pierwszego roku pracy i zarejestrowania w WRS tzn.w marcu2007r zmienilam prace.Dokladnie 11.03 koniec starej i 24.03 poczatek nowej(przerwa 2 tyg) czyli mniej niz dopuszczalne 30 dni.Ale moj problem powstal na skutek niekompetencji pracownika WRS , ktory mial wyslac mi nowa aplikacje w ciagu tygodnia ,a nie wyslal!-rozmawialismy telefonicznie...
Natomiast po 3 tyg przyszedl list , ze nie maja na stoku tych aplikacji...
Zanim sie obejzalam minal miesiac , potem zalatwilam sobie z natu formularz i wyslalam...
Przyslali nowy dokument wrs (rejestracje) i napisali date rozpoczecia pracy:24.03 i date waznosci:15.05.
podsumowujac: pierwsza rejestracja 13.07.06 i koniec pracy-11.03.07
druga:15.05
czyli przerwa???ponad miesiac...
Ale ja pracowalam i przerwy w pracy (30)dni nie mam, wiec czy moge pisac o status rezydenta? Co o tym sadzicie , prosze o pomoc... :wink:

Mania
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 14 wrz 2007, 11:57
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 14 wrz 2007, 18:27 Re: Jak zostac rezydentem UK ?

na każdym zaświadczeniu WRS jest podana data wystawienia( w prawym górnym rogu) i data rozpoczęcia nowej pracy(dane nowego pracodawcy), te daty zawsze się różnią, nie powinno być problemu :mrgreen:

kat82
 
 

KobietaPostNapisane przez Mania » 15 wrz 2007, 14:08 Re: Jak zostac rezydentem UK ?

To ze daty te sie roznia to wiem i ja...
Ale czas(czyli ten pierwszy rok pracy) liczy sie od tej daty zarejestrowania-DATE ISSUE A NIE DATY PODJECIA PRACY.
Czyli moja legalna praca zaczela sie 13.07.06 a nie 10.07.06 -trzy dni wczesniej gdzie fizycznie zaczelam prace i nawet wyslalam im umowe, ze od 10.07 pracuje...
a zarejestrowali mnie od13.07.06
no i ta przerwa pomiedzy koncem pierwszej pracy i data zarejestrowania nowa- to 6 tyg., wiecej niz 30 dni , bo to tu jest problem moj.
czy ktos z was byl w takiej sytuacji? prosze o pomoc

Mania
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 14 wrz 2007, 11:57
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI