Za ilo można się utrzymać.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Nadia » 11 wrz 2006, 12:36 Za ilo można się utrzymać.

Mam pytanie dotyczące utrzymania się w Birmingham . Ile kosztuje skromne ( ale nie do przesady) utrzymanie dwóch osób w Birmingham. Mam na myśli zakwaterowanie (jakiś pokój , jak najtańszy...) , posiłki , etc...

Nadia
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 11 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 11 wrz 2006, 18:20 Re: Za ilo można się utrzymać.

:grin: Spewnoscia musiala bys szukac w dalszych dzielnicach. Jak chciala bys najtaniej to mozecie wynajmowac pokoj w spolnym domu dzielac lazienke i kuchnie to by bylo okolo 250 funtow. Na duzsza mete moze to byc uciazliwe. Oczywiscie wynajmiecie studio za jakies 350 funtow okolo 10 mintut autobusem od centru ale to moze byc dzielnica np. prostytutek i niezbyt bezpieczna wiec lepiej poszukac cos dalej z dobrym polaczeniem do centrum. Co do jedzenia to np. kupujac produkty tescowe mozna naprawde tonio sie wyzywic. Na poczatku zwracalam uwage na to co kupuje i za ile. Jednak po 2 latach bycia tu to juz nie zwracasz na to uwagi (pod warunkiem ze raczej myslisz o pozostaniu tu) :grin:
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 11 wrz 2006, 20:33 Re: Za ilo można się utrzymać.

Nadia napisał(a):Mam pytanie dotyczące utrzymania się w Birmingham . Ile kosztuje skromne ( ale nie do przesady) utrzymanie dwóch osób w Birmingham. Mam na myśli zakwaterowanie (jakiś pokój , jak najtańszy...) , posiłki , etc...

Mysle ze z wyplaty tygodniowej jednej osoby mozna sie spoko utzymac- co jest dobra wiadomosc jesli tylko 1 z was znajdzie na razie prace.
Zalozmy ze zarabiacie poki co 220L/tydz. Mnie sie zdazylo placic 65L za tydzien w pokoju za 2 osoby (tak!, 65L w sumie za 2 osoby!), jedzenie zalozmy jakies 40L jesli chcecie czasem piwko, pizze z ASDY, cos slodkiego ale nie jakies tam lakocie, o rachunki nie martwicie sie byle musicie oplacac prad (latem jakies 4-5L tydz, zima nawet 10L- jest taka maszynka- wrzuc_i_przekrec) i oczywiscie jakos musicie sie poruszac po miescie to 12,5L za travelcard tygodniowy za osobe. Aha, pokoj mielismy w Handsworth Wood, 15 minut busem (jak wiatr popchnie :wink: ), dom byl 7 sypialniowy i rodzina mieszkala na dole co wynajmowala a reszta 6 pokoi byla wynajmowana- mimo to SPOKOJ I CISZA- naprawde!
Chyba niczego nie zapomnialem.
Pozniej jak bedziecie mieli mieszkanie to rachunki wyniosa was ok 650L (czynsz, podatek, prad, gaz, abonament tv, BT, internet, woda) na miesiac- chociaz wode oplacic mozna w 2 ratach na rok po ok. 100L.
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 11 wrz 2006, 20:42 Re: Za ilo można się utrzymać.

Jednym slowem rozbieznosc miedzy mieszkaniami moze byc duza. Poprostu wystarczy dobrze poszukac i mozna trafic na jakas okazje. Co do jedzenia dobrze poprzegladac, porownac ceny i tez bedzie ok. W temacie mieszkania podawalam fajna stronke sprawdz ja naprawde warto: http://www.rightmove.co.uk/ :wink:
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 11 wrz 2006, 20:48 Re: Za ilo można się utrzymać.

A ja mowiac o cenach zarcia sugerowalem sie Sainsbury's :mrgreen: Tesco jakos tak nie lubie- kojarzy mi sie z Leader Price z PL :neutral:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 12 wrz 2006, 07:30 Re: Za ilo można się utrzymać.

Anek napisał(a): W temacie mieszkania podawalam fajna stronke sprawdz ja naprawde warto: http://www.rightmove.co.uk/ :wink:


A w temacie cen za pokoje to polecam birmingham.gumtree.com

pozdrawiam
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadia » 12 wrz 2006, 12:36 Re: Za ilo można się utrzymać.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi ;]

Nadia
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 11 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI