National Insurance Number (NIN)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez nom » 12 kwi 2010, 22:16 National Insurance Number (NIN)

witam

od niedawna jestem w UK dostałem tu prace na miejscu, którą zacznę za 2.5 tygodnia, kobieta dala mi dokument potrzebny do wyrobienia NIN muszę je mieć inaczej nie będę mógł pracować, nie mam home office (jak na razie) chce wyrobić NIN w Birmingham ale nie znam adresu ani telefonu placowki gdzie moge zadzwonic (najlepiej jakby byl tlumacz polski) aby umowic sie na spotkanie jakby ktos mial namiary prosze bardzo niech napisze. czy to prawda ze czeka sie na papier NIN 2 tygodnie?? z gory dziekuje.

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez aloain » 13 kwi 2010, 03:49 Re: National Insurance Number (NIN)

na samo spotkanie czekalem z jakiś miesiąć i musialem gnac do Coventry poniewaz najblizsze spotkanie w Birmingham mialo byc w polowie kwietnia;/.. po odbytym spotkaniu czekam tydzień na NIN, moze bedziesz mial wiecej szczescia i uda ci sie to szybko zalatwic. Zadzwon do JOB CENTER i popros o polskiego tlumacza, oni juz cie ustawia na termin! a numer to w necie jest na ich stronie!

pzdr!
"Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego."

aloain
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Wiek: 38
Dołączył: 20 sty 2010, 06:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 13 kwi 2010, 09:12 Re: National Insurance Number (NIN)

Obawiam się, że kobieta Cię spławiła, delikatnie mówiąc. Dobrze wie, że w tym czasie się nie da NIN załatwić i że bez tego też możesz pracować. Ja osobiście miałem papier (nie kartę) z numerem po trzech tyg. od pierwszego kontaktu z urzędem i byłem zaszokowany, że im tak sprawnie to poszło. Ale to były nieco inne czasy.
WRS - Working Registration Scheme (popularnie zwany też Home Office) nie dostaniesz dopóki nie masz pracy.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nom » 13 kwi 2010, 10:13 Re: National Insurance Number (NIN)

VA mam dokument potwierdzający zatrudnienie list od pracodawcy więc mam pracę i mogę wyrobić NIN, co do HO to zrobię dopiero w ciągu miesiąca maksymalnie do trzech miesięcy.

Dzięki aloain.

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gohina » 13 kwi 2010, 17:34 Re: National Insurance Number (NIN)

http://En gland.p l/NIN.htm na tej stronie masz wszystkie wiadomosci w jezyku polski nr tel pod ktory dzwonisz zeby sie umowic i co trzeba podac, oczywiscie rozmawiasz po angielsku chociaz byc moze jesli poprosisz o tllumacza to go dostaniesz, na rozmowe mozesz go zamowic na pewno, powodzenia

gohina
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 5 maja 2008, 21:36
Lokalizacja: Aston
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nom » 13 kwi 2010, 19:24 Re: National Insurance Number (NIN)

juz mam umowione spotkanie w Jobcentre Plus w Birmingham na 13 maja.

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 13 kwi 2010, 20:07 Re: National Insurance Number (NIN)

Czyli za miesiąc :grin:
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez aloain » 14 kwi 2010, 03:05 Re: National Insurance Number (NIN)

czyli bez zmian;] dobrze ze 13 to nie piątek;]
"Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego."

aloain
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Wiek: 38
Dołączył: 20 sty 2010, 06:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nom » 14 kwi 2010, 13:53 Re: National Insurance Number (NIN)

ciekawe czy dadzą mi wolne 13 maja :?:

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 15 kwi 2010, 12:50 Re: National Insurance Number (NIN)

nom napisał(a):ciekawe czy dadzą mi wolne 13 maja :?:


Jak poprosisz i wytlumaczysz dlaczego to na pewno ;)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez papug5280 » 18 sie 2014, 17:06 Re: National Insurance Number (NIN)

witam.Chciałbym uzyskać porade i odpowiedz na moj problem.Za okolo 10 dni przyjeżdzaja moi przyjaciele do Uk do Birmingham.Zeby nie tracić czasu na formalnosci chcialbym juz na dniach zadzwonic w ich imieniu zeby ich umowic na spotkanie o NIN. Poprostu sprawa NINu bedzie juz w toku.Czy myslicie ze to dobry pomysł? Od razu jak moi przyjaciele przyleca oczywiscie udadza sie do banku wyrobic karty zeby miec potwierdzenie adresu.Czy uwazacie to za dobry ruch zadzwonienie ok 10 dni przed ich przyjazdem? a jak urzednik od NINu poprosi ich o potwierdzenie adresu a oni takowego nie beda mieli (poniewaz beda kilka dni)? jak wy byscie rozwiazali cala sytuacje.Pozdrawiam goraco i dziekuje za porady

papug5280
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 17 mar 2013, 21:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 18 sie 2014, 23:04 Re: National Insurance Number (NIN)

Sam pomysl niejest zly gdyz tak wlasnie zrobilismy z naszym znajomym.Umowilismy go gdy on jeszcze byl w Polsce.Problem jest jednak z karta w banku gdyz do otwarcia konta potrzebny jest potwierdzenie adresu i niestety musi to byc jakis rachunek np za wode.Mozna smialo zadzwonic do severn trent water i dodac dane imie i nazwisko (w naszym przypadku rachunek nie ulegl zmianie) z tym udalismy sie do banku a nastepnie zeby wyrobic NIN i niebylo zadnych problemow pozdrawiam i powodzenia

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 13 wrz 2014, 14:13 Re: National Insurance Number (NIN)

Nieprawda, i tu muszę Cię zmartwić, ja czekałam 4 tygodnie i 1 dzień. Sprawa bardzo świerza otrzymałam go tydzień temu/ Jak będziesz wnioskować, babka Ci powie że od 4 do 6 tygodni czas oczekiwania i pyta się czy Ci pasuje. Może jak powiesz, że twój pracodawca potrzebuje na już to Ci przyspieszą. Ale tu już nie wiem jak to działa.
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Brunet+7 » 10 paź 2014, 12:05 Re: National Insurance Number (NIN)

Hej.

Słyszałem,żę NIN można załatwić przez internet i kosztuje to 70 funtów..??
Prawda to ?
Jakie są najnowsze przepisyw tej sprawie ?

V.

Brunet+7
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 15 wrz 2014, 12:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 11 paź 2014, 12:02 Re: National Insurance Number (NIN)

To firmy naciagaja na to , nin jest za darmo dzwonisz i sie umawiasz za free
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI