Co oznacza slowo 'ci***ak'???

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Patrycja81 » 16 lip 2010, 22:31 Co oznacza slowo 'ci***ak'???

Od pewnego czasu zastanawiam sie co oznacza slowo 'ci***ak' badz 'ci..a'. Podczas rozmow z rodakami, slowo to pada dosc czesto, aczkolwiek osoby uzywajace w/w okreslenia nie potrafia dokladnie wytlumaczyc kto nalezy do tej kategorii. Okreslenia nie znalazlam w slowniku wyrazow polskich PWN (nie wykluczam ze predzej czy pozniej pojawi sie), a sadze ze warto sprecyzowac o kogo tak naprawde chodzi, skoro liczna grupa Polakow tak bardzo lubuje sie w tym wlasnie okresleniu. Zaznaczam, iz nie uzywam i nie planuje uzywac tego slowa, ale od czasu do czasu (chcac nie chcac) mam zaszczyt porozmawiac z ciekawymi ludzmi i troche mi glupio gdy ich nie rozumiem. Owi ludzie tez chcieliby wiedziec o kim tak naprawde prawia. Dziekuje z gory.

Patrycja81
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 16 cze 2010, 22:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 16 lip 2010, 22:53 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

Ja znalazłem coś takiego na ich temat http://top1-1.com/ci..a/

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 16 lip 2010, 22:54 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???


Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Patrycja81 » 16 lip 2010, 23:01 dzieki za odp

Dzieki. Zdecydowanie wole definicje przytoczona przez Mustafe (Mustafa?). Czy sa jeszcze jakies inne definicje?

Patrycja81
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 16 cze 2010, 22:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcellcortes » 16 lip 2010, 23:34 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

U nas w Solihull, uzywamy bardziej wyszukanego slownictwa. Zamiast okreslenia ,,ci..a,, , mówimy ZAMSZOWY. Z reszta Solihull to nie Handsworth, tu jest czysto, bialo i przyjemnie. Zapraszamy Serdeczne ( Zawsze jak przyjdzie mi jechac do Bham biore ze soba paszport, bo juz sam zglupialem gdzie jest w tym miescie Anglia a gdzie Azja).
KOLOROWE PRZYGODY WESOLEGO KOTA www.youtube.com/marcellcortes
Avatar użytkownika
marcellcortes
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 42
Dołączył: 28 kwi 2006, 13:56
Lokalizacja: Szczecin / Solihull
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 17 lip 2010, 00:09 Re: dzieki za odp

Patrycja81 napisał(a):Dzieki. Zdecydowanie wole definicje przytoczona przez Mustafe (Mustafa?). Czy sa jeszcze jakies inne definicje?


ci..a - obiekt pożądania seksualnego każdej polki w uk, charakteryzujący się przybrudzoną karnacją skóry

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Agaa » 17 lip 2010, 02:30 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

Nie ma sensu odpowiadac na to pytanie bo odrazu widac ze jest to tylko prowokacja sfochowanej paniusi ktora zgrywa osobe bardziej poprawna politycznie niz wszyscy brytyjscy monarchowie razem wzieci pomimo iz sam ksiaze William nazwal swojego kolege z armii 'paki' co moze byc odpowiednikiem slowa 'ci..a' ale Patrysia arystokratka z Polski nigdy slowa 'ci..a' nie uzyje i koniec! pomimo ze nie wie co ono oznacza? :-)

Inna opcja moze byc to iz Patrysi udezyla do glowki egzotyka jakiegos pana rodem z Pakistanu no i teraz jak tu sie nie wsciec jak polacy mowia o nim ci..a? a przeciez to moj chlopak a nie zaden ci..a! no jak oni tak moga :cry: to teraz pojde na forum i powylewam swoje zale, moze poczuje sie lepiej?

Agaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 1 kwi 2010, 18:37
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 17 lip 2010, 05:38 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

Ja znalazłem coś takiego na ich temat http://top1-1.com/ci..a/

Bardzo dobre wyjaśnienie :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

PostNapisane przez wili » 17 lip 2010, 06:54 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

ERIC- piopaw juz wczoraj podal tego linka! ale zgadzam sie z toba ze to trafne wyjasnienie !! :wink:

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez adamirus » 17 lip 2010, 07:17 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

samotny napisał(a):ci..a - obiekt pożądania seksualnego każdej polki w uk, charakteryzujący się przybrudzoną karnacją skóry


najlepiej wszystko do jednego wora wpuścić
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Patrycja81 » 17 lip 2010, 07:18 Re: Co oznacza slowo 'ci***ak'???

[quote="Agaa"] ale Patrysia arystokratka z Polski nigdy slowa 'ci..a' nie uzyje i koniec! pomimo ze nie wie co ono oznacza? :-)

Oczywiscie, ze go nie uzyje, poniewaz jest to okreslenie pogardliwe a ja mam szacunek do drugiego czlowieka. Koniec.
Ostatnio edytowano 17 lip 2010, 07:19 przez Patrycja81, łącznie edytowano 1 raz

Patrycja81
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 16 cze 2010, 22:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 17 lip 2010, 07:19 re

Po prostu w UK każdy pochodzący z Azji to "Asian". W Polsce Azjatą określało się od zawsze osobę tylko skośnooką. Więc ktoś kiedyś wymyślił tu określenie wspólne Hindusów, Pakistanczykow, Bangladeszowców itd. jako ci..a i tyle (no bo jednak każdy wygląda podobnie). Ktoś kto pisze, że nie wie co to znaczy zgrywa głupka, bo każdy Polak po niecałym miesiącu zna to określenie. A używa go sądzę z 80-90% młodej emigracji. Ja przynajmniej nie spotkałam nikogo kto by nie używał słów ciapek, ci..a, ci***ak itp. A to, że pare osób (głównie polek - wiadomo dlaczego) uważa to za określenie obraźliwe to już ich problem. Trafienie tego słowa do słowników to chyba kwestia czasu.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Patrycja81 » 17 lip 2010, 07:25 Re: re

monique napisał(a):. A to, że pare osób (głównie polek - wiadomo dlaczego) uważa to za określenie obraźliwe to już ich problem.


Tak-jestem Polka. Tak-uwazam, ze to okreslenie pogardliwe. Nie-nie jestem z kims, kogo okreslasz mianem 'ci***ak'. Tak-jest mi przykro, ze ludzie nie potrafia odniesc sie do drugiego czlowieka z szacunkiem.

Patrycja81
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 16 cze 2010, 22:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 17 lip 2010, 07:36 Re: re

A dlaczego uważasz, że to jest określenie pogardliwe? Masz na to jakiś dokument z pieczątką. Jest to slang i używa się go albo neutralnie, albo pogardliwie. Wszystko zależy od kontekstu. Jak ktoś mówi że "idzie do ciapka po piwo" to też jest pogardliwie? Bądźmy poważni.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maniek2140 » 17 lip 2010, 08:30 pewnie ze tak

patrycja wolisz okreslenie znalezione przez mustafe tak jak i wolisz pale ci***ak pozdro
po czym poznac polaka w angli
po plecaku
a polke
po ci***ak

[ Dodano: Sob Lip 17, 2010 09:33 ]
patrycja wes ty sie gon z tymi twoimi postami bo one dotycza ogolnie twoich problemow z obcokrajowcami i piszesz o swoich zwiazkach z nimi itd spadaj z tad jak sobie nie radzisz i masz z tym problem to przestan im d.. dawac

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 sty 2007, 22:08
Reputacja: -7
Wyśmiewca

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI