Londyn Stansted - dojazd

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 paź 2011, 01:18 Londyn Stansted - dojazd

Witam, za 2 tygodnie lecę do Szczecina ze Stansted. Wylot o 10 rano. Muszę być na lotnisku najpóźniej tuż po 9tej. (9:40 closing time).
Patrzyłem na pociągi i znalazłem ceny z kosmosu (200-300 funtów).
Czy ktoś przerabiał temat NationalExpress lub inny autobus?
Mój największy problem to timing :) Pracuję na nocki (Fort Business Park) i chciałbym spróbować tak wycyrklować, żebym nie musiał się zrywać z pracy. Albo przynajmniej jak najmniej. Godzina max.
Bo z tego co znalazłem, to bez urwania się nie da :)
http://coach.nationalexpress.com/times- ... k=51649065

Jakieś doświadczenia? Informacje?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 27 paź 2011, 03:36 Re: Londyn Stansted - dojazd

Korzystałam z National Express jeżdżąc kilka razy na lotnisko w Luton i raz na Stansted. Nie polecam jednak planowania godziny przybycia tak, żeby pojawiać się na lotnisku 'na styk'. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć po drodze (np. wypadek, który spowolni ruch), więc lepiej być wcześniej niż później, bo samolot specjalnie na Ciebie czekać nie będzie ;) Szczególnie, że Stansted jest dość daleko.
Generalnie autobusy z National Express pojawiają się na czas, kierowcy są uprzejmi i pomocni. Jedyny poważny minus to toalety :? Tzn. nigdy nie odważyłam się wejść do środka z powodu zniewalającego zapachu...
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 27 paź 2011, 07:59 Re: Londyn Stansted - dojazd

takze polecam NAtional Express, ostatnio placilam za bilet w 2 strony okolo 25 funtow, w nocy jedzie sie okolo 2,5 h, jesli sie wraca za dnia to trwa to dluzej-zaleznie od korkow.

Nie mozna byc na ostatnia chwile, bo wystarczy wieksza kolejka do kontroli osobistej i lezysz, tam sie pol godziny stoi + kontrola tez trwa nieco, zwlaszcza jak ci beda kazali rozbebeszac walizke :) a to sie zdarza.
DWA - czesto numer gate'a podaja na 20 min przed zamknieciem bramek, i trzeba sie niezle sprezac bo od poczekalni glownej do bramki czasem dluga droga i trezba pokonac kilka pieter, przejsc i schodow i szynobus, dlatego standardowo polecam byc 2 h przed zamknieciem bramek, bo moze sie okazac ze to bedzie "na styk" - mi sie tak zadarzylo pare razy juz, ze kolejka do odprawy kilometrowa, potem taka sama kolejka do kontroli... zwlaszcza ze odlot masz w godzinach mocno ruchliwych,a lotnisko ogromne i masy ludzi. W dodatku tanie linie lotnicze maja 2-3 boy do odprawy nie podzielone na kraj docelowy, wiec w kolejce beda ludzie do wszystkoch lotow np ryanaira.

Nie chcesz stracic kasy to nei ryzykuj, zwlaszcza na tak obleganym, lotnisku.

Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 27 paź 2011, 08:44 Re: Londyn Stansted - dojazd

AdamBoltryk napisał(a):Patrzyłem na pociągi i znalazłem ceny z kosmosu (200-300 funtów).


oj to idz na dworzec i sie dowiedz dokladnie o cene biletu.
ja jezdzilam pociagiem na statnsted(bezposrednio z new street) i nie placilam wiecej jak 30 funtow, a wydaje mi sie ze nawet mniej(nawet w dzien samej podrozy)- pociag jest na pewno drozszy niz autokar, ale i pewniejszy, i dosc wygodny- nie gnieciesz sie tyle godzin, mozesz sobie polazic, podjezdza pod sam terminal. Polecam pociag chociaz tak jak mowie bywa troche drozszy...ale ciagle o jedno zero mniej niz Ty napisales ;)

Poza tym tez polecam byc na stansted minimum 2 godziny przed odlotem- lotnisko jest wieksze niz luton i jest tam duzo wieksze zamiesznaie i ruch..jak w pszczelim ulu..tyle ze wbrew pozorom na lotnisku panuje gorsza organizacja ;)- 40 minut to malo!!! duzo za malo :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI