Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Benio » 21 paź 2009, 13:26 Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Witam! Miesiąc temu kupiłem auto jest to VW Passat 02r. 1.9TDI po przeszukaniu ofert ubezpieczycieli zdecydowałem się na Churchila była to dla mnie najkorzystniejsza oferta. Po wypełnieniu wniosku online zawarłem umowę wyszło ponad 400 funtów na rok czyli około 38miesiecznie tak ze spoko. Podczas wypełniania wniosku w rubryce No Cliam Discount wpisałem 5 lat ponieważ posiadam historie ubezpieczenia z polski bo od 2004 roku do dnia dzisiejszego posiadam zarejestrowane na siebie auto w Polsce w Allianz mam 60 procent zniżek a będąc w sierpniu w kraju wybrałem przebieg historii ubezpieczenia dostałem ja od razu w języku Angielskim. Umowę zawarłem dostałem list z wszystkimi dokumentami i w liście prośbę o wysłanie przebiegu historii ubezpieczenia tak też zrobiłem. Wszystko było ok do dnia wczorajszego dostałem list od Churchilla z prośba o telefon do nich w celu wyjaśnienia jakiejś sprawy(minął już prawie miesiąc jak mam ubezpieczenie). Dzwonie do nich i oświadczają mi że do czasu jak nie zlikwiduje polisy ubezpieczeniowej w Polsce to nie mogą mi uznać moich zniżek dopiero jak ja zlikwiduje to mi je uznają. A do tego czasu będę płacił prawie 90funtów miesięcznie. Nie wiem co robić z jednej strony mogę zlikwidować ta polisę w Polsce ale z drugiej strony obawiam się że jak tak zrobię a Churhill mi nie uzna mimo to tych zniżek to zostanę z ręką w nocniku bo stracę ciągłość Polsce i nie będę miał co pokazać zawierając ubezpieczenie u innego ubezpieczyciela. Wiem że wyszedł z tego mały esej ale proszę o rade bo nie mam pomysłu co robić. Dodam że tutaj gdzie mieszkam byłem w agencji ubezpieczeniowej w momencie jak szukałem ubezpieczenia pokazałem kobiecie ten dokument z potwierdzeniem zniżek i ona bez problemu mi go uznała nie zdecydowałem się na tego ubezpieczyciela bo to był Zuric i był droższy a znałem wtedy już cenę z Churcilla.

Benio
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 40
Dołączył: 25 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Stafford/PL-DLE
Reputacja: -7
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 21 paź 2009, 14:39 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Witaj, nie wiem czy to pomoze, ale z tego co ja wiem to Churchill wymaga potwierdzenia znizek w latach a nie w procentach. My wyslalismy im nasze znizki tez przetlumaczone na ang. ale w procentach (w innej firmie w UK byly akceptowane) ale po paru tygodniach podwyzszyli nam ubezpieczenie bo stwierdzili ze tych znizek nie uznaja bo musza byc podane w latach. Poprosilismy wiec bedac w polsce o ten dokument i juz pozniej nie bylo problem, z tym ze nie mielismy juz zadnego auta zarejestrowanego na siebie w PL.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Petergo » 21 paź 2009, 15:44 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Właśnie, jak to jest ? słyszałem o tym samym, aby polskie zniżki były honorowane w UK to trzeba zlikwidować ubezpieczenie w PL i to nie ważne jaki ubezpieczyciel.

Petergo
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 49
Dołączył: 16 lis 2006, 17:10
Lokalizacja: Telford
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 21 paź 2009, 17:58 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

wiekszosc ubezpieczycieli (o ile nie wszyscy) nie uznaje znizek (ang. no claim bonus) jezeli sa one wykorzystywanie przy ubezpieczaniu innego auta. ja mam 2 auta w domu i tylko jedno moge ubezpieczyc ze znizkami, a drugie juz nie, chyba, ze ubezpieczenie bedzie na zone (ona moze wykorzystac uzyc swoje no claim bonus). podejrzewam, ze tak samo jest w Waszym wypadku. musicie zlikwidowac ubezpieczenie w Polsce. upewnijcie sie tylko, czy uznaja Wam znizki zdobyte w krajach UE.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 21 paź 2009, 23:12 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

nie musicie likwidowac ubezpieczenia w PL (lub gdziekolwiek je macie). ojcu tak samo zalatwialem w churchill'u ale mial takze samochod w PL, wiec oczywiscie problem podobny... pamietam ze jest takie cos jak "mirror" ubezpieczenia (churchill tego nie ma). nie wiem na jakiej zasadzie to dokladnie dziala ale mimo kontynuacji ubezpieczenia w PL jest mozliwosc skorzystania z tych znizek takze w UK. podobnie z iloscia samochodow, bez sensu jest placic za jeden 60% a za drugi (na ta sama osobe) liczone bez znizek 100%... wiem ze A-PLAN oglaszajacy sie na tym portalu ma taka mozliwosc, ale nie wypowiem sie co do rzetelnosci tejze ubezpieczalni... najepiej zrob sobie znow zapytanie (confused albo comparethemarket) i w najkorzystniejszych wynikach podzwon i sie popytaj o te znizki czy maja mozliwosc zrobienia "mirror'u"

ps, ja mam w zurich-connect, ale czy oni maja taka opcje nie mam pojecia.... sprawdzic nie zaszkodzi :)

pozdro, mam nadzieje ze pomoglem
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 22 paź 2009, 11:44 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Bartsun to bardzo ciekawe co piszesz , daj namiary tej ubezpieczalni w ktorej zalatwiles ten "mirror" swojemu ojcu, moze skorzystam z ich uslug
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Benio » 22 paź 2009, 14:15 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Witam wszystkich!
Dzięki wielkie za wszystkie rady. Sytuacja wygląda tak ze jestem w trakcie likwidowania polisy w Polsce po prostu stwierdziłem że najszybciej jak to załatwię będzie spisanie umowy kupna sprzedaży mojego auta na brata i tyle po problemie bo na odległość ciężko coś załatwić PL.
Pozdrawiam

Benio
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 40
Dołączył: 25 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Stafford/PL-DLE
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 23 paź 2009, 00:16 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

zwierzakfm napisał(a):Bartsun to bardzo ciekawe co piszesz , daj namiary tej ubezpieczalni w ktorej zalatwiles ten "mirror" swojemu ojcu, moze skorzystam z ich uslug


jak pisalem w poprzednim poscie firma ktora ubezpiecza na takiej zasadzie mojego ojca to A-Plan... zadzwoncie, polska konsultantka napewno wyjasni co i jak.... jednak klienci sie pochlebnie o tej ubezpieczalni nie wypowiadaja...
co do innych ubezpieczalni nie mam pojecia czy takie cos oferuja... mysle ze znajdzie sie jakas...

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 23 paź 2009, 18:57 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

hehe A-plan ma spore ceny, wiec nawet jezeli uznaja lata bezwypadkowej jazdy z Polski mimo, ze ma sie dalej ubezpieczenie w Polsce to oni i tak sie nie oplacaja :|
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 23 paź 2009, 22:29 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

zapytajcie znajomych, ile osob ma ubezpieczenie z internetu? a ile osob od agenta? wypelnienie wniosku na necie wcale nie potwierdza poprawnosci jego zawarcia. sami jestesmy odpowiedzialni za poprawne podanie danych. u agenta nie ma szansy na przekrety, bo on sam potwierdza papiery- pobiera prowizje, no i tez nie zawsze... nasze internetowe ubezpieczenie jest "wazne" do momentu spowodowania wypadku, wowczas przychodzi czas na dokladne sprawdzenie polisy :) znam przypadek, gdy ubezpieczalnia odmowila pokrycia szkod, bo kierowca podal ze auto jest garazowane co noc. oczywiscie pod tym adresem nie bylo garazu... no i wcale go nie ukradli- kolega wjechal w tyl drozszego bmw... tutaj znizki ma kierowca, a nie auto (jak w polsce). w anglii bedziesz miec znizki tylko na jedno auto, lub jako dodatkowy kierowca u kogos. i mozesz miec wykupiona tylko jedna polise na swoje nazwisko. kazda firma uzna ci znizki z polski jak zobaczy papier- niestety jak zadzowni i zapyta w polsce i dowie sie ze polisa jeszcze aktualna to zabierze znizki. drobnym druczkiem pisza to w kazdej umowie... pozdro

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 24 paź 2009, 17:32 oo

vanwaestel napisał(a): i mozesz miec wykupiona tylko jedna polise na swoje nazwisko.


co to znaczy?

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Benio » 25 paź 2009, 19:18 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku. W tym momencie czekam na dokument który wystawił mi Allianz a wysłał mi go brat ze nie mam już ważnej polisy w Polsce bo tak jak pisałem wcześniej sprzedałem fikcyjnie swoje auto bratu a on zarejestrował je na siebie. Mam nadzieje ze mi go uznają ale zobaczymy czy go dostane tak szybko bo przecież poczta strajkuje
pozdrawiam

Benio
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 40
Dołączył: 25 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Stafford/PL-DLE
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Grzesiek70 » 9 lis 2009, 20:46 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Benio
Zgodnie z prawem UE nie mozesz korzystać ze znizek uzyskanych w innym kraju europejskim jesli nie zlikwidujesz polis w pierszym kraju. takie są zasady.

Grzesiek70
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 2 sty 2008, 21:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 29 lis 2009, 20:28 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

Grzesiek70 ma racje. Aplan to gówno mialem u nich 1 rok ubezpieczenie kosztowało ze 100 funa wiecej niz w Direct line i zniżek też nie chcieli przyjac dopiero po wyrejstrowaniu auta powiedzieli . Bastun jak możesz proponowac takie badziewie pracujesz dla nich ???

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 30 lis 2009, 00:58 Re: Problem z ubezpieczeniem Churchill.

dobre sobie Mustafa75, co jak co ale wciskaniem kitow ludziom to sie nie zajmuje... przeczytaj dokladnie co napisalem w pierwszym poscie... nie byla to pomoc tylko informacja ktora posiadam. taka sytuacja zaistniala w moim zyciu, wiec ja opisalem. tak wiec nie wiem w czym masz problem, skoro napisalem

klienci sie pochlebnie o tej ubezpieczalni nie wypowiadaja


co napewno by swiadczylo o tym ze tam pracuje i naganiam klientow <hahaha>

nie posiadam informacji czy agent tam pracujacy zrobil to legalnie czy tez nie, ale z tego co juz sie dowiedzialem w tym watku - jest to niezgodne z prawem (chyba)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE