working tax ratunku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 15 sie 2009, 11:20 working tax ratunku

mam pytanie czy ktos miał podbny problem...mj partner pracuje i ma przyznany working tax crdit a ja zasiłek na dziecko.po rku o tzyalismy ten pakiet dnawialny,któ zostal przeze nie wypełniony i wyslany 2 tygodnie przed upłuwem terminu.Dzisiaj otrzymałam piso ze nie dostali odpowiedzi lub nie podpisałam formularza lub ze nie podałam i wszystkich informacji.Formularz wysłałam,podpisalam i posalam wszystko co potrzebne a oni mi pisza ze a im ddac ponad 2500 funtów.Próbuje sie dodzwonc ale non stop zajete b kolejka....czy ktos tak miał i sobie poradził bo nie wiem co mam teraz zrobic? Nie jestesmy w stanie tego oddac nie rozumiem dlaczeg miałabym to ddawac?Zawsze dzwoniłam do nch z kazda pierdła,przy byle zmianie.kto ma pomysł?

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marfefka26 » 15 sie 2009, 11:35 working tax ratunku

Podobną sytuację miałam z benefitami-napisali,że nie dostali wiadomości ode mnie i zawiesili z groźbą,że będę musiała im oddać to,co dostawałam... Więc ja w te pędy do CENTRUM do Revenue (są darmowe połączenia tylko trzeba z rana kiedy linie są mniej obciążone) i do polskiego tłumacz,że wysłałam co potrzeba,a nawet mam potwierdzenie ;poleconego; z poczty... Szukali,szukali i nie znaleźli... Ale,że podstawą był kwitek na ;polecony; kazali mi przez telefon podać wszystko,co ich interesowało. Więc jeśli masz problem z nimi poprostu zadzwoń,opisz sytuację i pewnie każą Ci złożyć tzw. podpis elektroniczny przez telefon. Dobrze by było,gdybyś miała jakieś potwierdzenie,że wysłałaś im to,o co prosili. Pozdrawiam i powodzenia.

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 15 sie 2009, 12:17 Re: working tax ratunku

ja wlasnie splacam WTC, najpierw daja pozniej zabieraja. My Polacy mam przechlapane :sad:

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 15 sie 2009, 12:37 Re: working tax ratunku

no zadzwoniłam wyjasniłam i podobno jest dobrze...okaze sie przy najblizszej wpłacie lub jej baku na koncie...niby nie musze oddawac ale czort ich wie...zobaczymy we wtorek pozdrawiam wszystkich zrzpaczonych

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 sie 2009, 22:17 Re: working tax ratunku

adam806 napisał(a):ja wlasnie splacam WTC, najpierw daja pozniej zabieraja. My Polacy mam przechlapane :sad:

przechlapane to mają ci co biorą a nie powinni (no przecież wszystko jedno co napiszę w formularzu - i tak dadzą) , albo nie potrafią dopilnować terminów własnych spraw. Nie mieszaj do tego narodowości, bo to jedna wielka bzdura.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 18 sie 2009, 05:41 Re: working tax ratunku

ja mysle ze adam806, ma racje, jest tajny spisek majacy na celu pozbycie sie nas, polakow, poprzez dawanie nam pieniedzy.

Ivoneczka23, claim renewal pack to tylko jeden ze sposobow na odnowienie swiadczen. ja wole zadzwonic i podac dane za poprzedni rok przez telefon. po kilku dniach musi przyjsc pisemne potwierdzenie tej rozmowy. jesli by nie przyszlo, albo zawieraloby bledne dane (zawsze trzeba starannie sprawdzic) wyatarczy zadzwonic ponownie i skorygowac. eliminujemy wtedy element poczty, najbardziej zawodne ogniwo w lancuchu :-)

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sie 2009, 18:00 Re: working tax ratunku

AdamBoltryk napisał(a):przechlapane to mają ci co biorą a nie powinni (no przecież wszystko jedno co napiszę w formularzu - i tak dadzą) , albo nie potrafią dopilnować terminów własnych spraw. Nie mieszaj do tego narodowości, bo to jedna wielka bzdura.
swieta prawda!
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez r.obert » 5 sty 2010, 20:46 Working tax Credit -

Witam serdeczenie ! Tak siedze i mysle wlasnie o zlozeniu papierow w sprawie WTC - i takie pytanie mnie nurtuje .... jestem w UK od maja 2009 - spelniam warunki o dochodach tzn nie przekraczam zakladanegi progu , godzinowo tez jest tak jak byc powinno - 37,5 tygodniowo - tylko czy moge wystapic o WTC juz teraz? czy wtc oparte jest na dochodach z ubieglego roku podatkowego ? Prosze o pomoc i rozwianie moich watpliwosci. Dziekuje bardzo :)

r.obert
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 42
Dołączył: 19 mar 2009, 10:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 sty 2010, 10:34 Re: working tax ratunku

możesz juz teraz tylko bedziesz musiał podac mniej wiecej ile zarobisz do końca roku podatkowego.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 6 sty 2010, 14:34 Re: working tax ratunku

mozna juz teraz ale od mojej kuzynki chcieli zarobki za zeszly rok gdzie jeszcze wtedy pracowala w polsce i to musiala podac w przeliczeniu na funty :smile:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE