working tax a housing benefit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez winnie » 8 sty 2010, 11:09 working tax a housing benefit

czy working tax credit moze wplynac na zabranie housing benefit lub jego zmniejszenie o znaczna czesc???Moj maz otrzymuje working tax credit ja niepracuje i otrzymuje housing benefit,child benefit czy moga nam zabrac do mieszkania jesli tylko maz pracuje??pytam bo znajoma miala wlasnie taka sytuacje otrzymali woorking tax i zaraz po miesiacu zabrano im housing benefit .teraz obawiam sie ze i nam moga zabrac.prosze o jakies info.dziekuje

winnie
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 19 paź 2009, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gaga01 » 8 sty 2010, 11:19 Re: working tax a housing benefit

Musisz zglosic do Councilu ze macie WTConi wtedy robia kalkulacje i wyliczaja czy nadal wam sie to nalezy, ja mam taka sama sytuacje jak ty ale nam nic nie zabrali tylko troche zmniejszyli. Ale musisz to koniecznie im zglosic bo jak sprawdza ze ukrywasz dodatkowe wplywy to beda duze problemy.

gaga01
Rozeznany
 
 
Posty: 100
Wiek: 40
Dołączyła: 4 wrz 2007, 13:56
Lokalizacja: Warszawa/Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 sty 2010, 21:54 Re: working tax a housing benefit

W Uk wielkosc jednego benefitu wplywa na inna wiec jak Ci dadza gdzies wiecje to z innego miejsca Ci zabiora. Kazda zmiane trzeba zglosic i dobrze jest trzymac wszystkie papiery jakie tylko dostajecie z benefitow pozniej przydaja sie jako dowody. Jezeli macie jakies watpliwosci co do benefitow to mozna sie zglosic do CAB-Citizen Advice Bureau albo znalezc sobie Welfare Officer ktory bedzie kierowal waszymi sprawami za free.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez winnie » 8 sty 2010, 22:32 Re: working tax a housing benefit

wealfare officer??a gdzie go mozna znalesc ??jest za free??czym on dokladnie sie zajmuje??

winnie
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 19 paź 2009, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 sty 2010, 22:44 Re: working tax a housing benefit

W neighbour hood office tam gdzie placisz coucil albo jak masz male dziecko to czesto w przedszkolu. zajmuje sie ona Twoimi wszystkimi benefitami wypisywaniem dzwonieniem sprawdzaniem co mzoesz dostac zcego nie pisaniem apelacji jezeli zaistnieje potrzeba wszystkim tym za co jak nie mowisz po angielsku placisz kupe kasy zazwyczaj sa oni bardzo mili i pomocni jednak jak zwykle mozna wpasc na nie milych ale tak jest wszedzie. uslugi takiej osoby sa zupelnie darmowe a w jakiej dzielnicy mieszkasz to Ci sie postaram znalezc go

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 10 sty 2010, 09:59 Re: working tax a housing benefit

musisz to zglosic do BENEFIT SERVICE ktorzy placa Ci HB . Bedziesz tez musiala wyslac potwierdzenie ze on dostaje WTC, Nie ma jednej zasady czy Ci zabiora czy nie, ale jest to dodatkowy dochod wiec prawdopodobnie Ci go obniza.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez worm » 18 sty 2010, 19:58 Re: working tax a housing benefit

Witam Wszystkich...
sluchajcie ja i moja zona korzystamy od roku czasu zHB na poczatku dostalismy 110funtow na tydz. po jakims czasie przeprowadzili ponownie kalkulacje i obnizono nam HB do 94 nie dawno mielismy wizyte Officera w mieszkaniu i ponownie zmniejszono nam benefit do 81 funtow/tydz. ja pracuje full time moja zona part time ze wzgledu na zdrowie, jest nam coraz ciezej...pytanie jest czy jak bede sie starac o Working tax Credit jak myslicie zabiora nam calkowicie HB???? z gory wielkie dzieki za pomoc ...pozdrawiam

worm
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 sty 2010, 19:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sty 2010, 21:29 Re: working tax a housing benefit

do kalkulacji HB wlicza sie calkowity dochod, takze inne benefity (oprocz child benefit). takze jesli dostaniesz WTC to zmniejszy ci sie HB.
swoja droga ciesz sie z tego co masz, bo 81f/tydzien to bardzo duzo biorac pod uwage, ze oboje pracujecie! przypuszczem, ze to wieksza czesc waszego rentu.
2 doroslych ludzi zdolnych do pracy i jest wam ciezko?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 sty 2010, 10:42 Re: working tax a housing benefit

worm, to i tak się ciesz że coś dostajecie , ja mam podobną sytuacje do twojej czyli mój partner pracuje na full time (najniższa krajowa) ja na part time (najniższa krajowa) i nie należy nam się ani HB ani WTC mimo tego że mamy na utrzymaniu dom i 2ke dzieci i nie pobieramy żadnych benefitów na to drugie (na pierwsze 30f tyg) i wcale nie jest aż tak ciężko dom opłacony, samochód,abonament tv, prąd ,gas,ubezpieczenia , żywność ,ciuchy, zabawki ba nawet starcza na bilety dla rodzinki z Polski czy jakieś prezenty, tak więc może zacznijcie troche inaczej kalkulować niż tylko liczyć każdy funt dawany czy zabierany od państwa...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez moniavika » 20 sty 2010, 14:16 Re: working tax a housing benefit

Malaroksi co ty piszesz?Kazdy kto posiada dziecko musi otzrymywac Child Benefit chyba ze wasze papiery sa jakies nie tego.
Na kazde pierwsze dziecko przysluguje £20 a na kazde nastepne £13.20
Ten benefit nalezy sie kazdemu kto posiada dzieci.Chyba,ze tak jak pisze cos macie namieszane w papierach.To ze nie macie innych benefitow zalezy od tego ile zarabiacie.Moze twoj partner ma bardzo duzo nadgodzin i dlatego wasze przychody nie pozwalaja na otrzymanie benefitow,ale to jakos malo prwdopodobne.
Cos chyba podajecie zle,albo nie do konca wiecie o co chodzi.
Moja znajoma przez ponad 2 lata nie ubiegala sie o benefity bo powiedzieli jej ze jej sie nie naleza ale jakos sie nalezaly.Czesc jej zwrocili jak wzielismy sie za to.Ale to inna para kaloszy.
Sprawdz sobie wszystko dokladnie i dowiedz sie.
Dlaczego masz nie pobierac pieniedzy ktore prawnie ci sie naleza?
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 sty 2010, 18:02 Re: working tax a housing benefit

moniavika, Ja dostaje CHB w kwocie 20 f i Child tax credyt w wysokości 10,98 wiec napisałam że dostaje w wysokości 30f tygodniowo nie napisałam że nie dostaję tych benefitów źle to odczytałaś a na drugie jeszcze nic nie dostałam bo niedawno urodziłam i w sumie dopiero teraz wzieliśmy sie za wysyłanie wszystkiego. Nie należą nam się Working Tax Credit ani Housing Benefit ponieważ zarabiamy razem więcej niż jest najniższy próg wymagany - co do nadgodzin to akurat mój ma możliwość iść na 5 h w niedzielę więć idzie bo bardziej zależy mu na pracy niż na otrzymywaniu benefitów :) Pozdrawiam jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz śmiało :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 sty 2010, 08:08 Re: working tax a housing benefit

Małe sprostowanie.
moniavika napisał(a):Kazdy kto posiada dziecko musi otzrymywac Child Benefit (...)

Powinno być:
"Każdemu kto posiada dziecko należy się Child Benefit(...)"

Otrzymywać nikt nic nie musi dopóki nie wystąpi o przyznanie. Dają wyrównanie (bez względu na datę złożenia wniosku) od dnia przybycia do UK, ale nie dłużej niż rok od złożenia kompletnego i poprawnie wypełnionego wniosku.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez moniavika » 21 sty 2010, 14:01 Re: working tax a housing benefit

Panie Adamie ...prosze o wybaczenie,ale chyba wiadomo,ze jak ktos nie wystapi to nie dostanie.Debili raczej tu nie ma...
A przy okazji masz stare informacje perelko.Tylko 3miesiace wyrownuja do tylu nic poza tym.To byly stare czasy jak wyrownywali do roku kroliczku.
Polonista sie znalazl :-P
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 sty 2010, 07:57 Re: working tax a housing benefit

Pani Moniko :)
Zdziwiła by się Pani, jacy ludzie potrafią zaglądać na nasze forum. Przeczyta taki jeden z drugim i później będzie mieć żal i pretensje, ze nie dostaje. A tak przynajmniej wszystko jasne :)
Aha, no to pewnie się zmieniło. Ja dostałem kasę (nie papiery) jakoś w lipcu i dostałem wyrównanie za rok.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 22 sty 2010, 08:48 Re: working tax a housing benefit

Oboje macie rację z tym wyrównaniem.
Płacą w tył od momentu złożenia poprawnego wniosku (bez względu jak długo trwa jego rozpatrywanie, rekord mi znany to 18 miesięcy) ale jeśli zasiłek przysługiwał przed momentem złożenia wniosku, to także za trzy miesiące wstecz przed datą jego złożenia.

Nie jest tak jakby wynikało z wypowiedzi moniaviki, że jak komuś rozpatrują wniosek przez 6 miesięcy to dostanie w końcu tylko za 3 miesiące w tył (od momentu wypłaty) a za 3 wcześniejsze miesiące straci. Dostanie całość za 6 miesięcy a dodatkowo, jeśli spełniał wcześniej kryteria (dziecko już żyło i było w UK a wnioskodawca był ubezpieczony) to za 3 miesiące przed datą złożenia wniosku. Czyli w tym przykładzie razem za 9 miesięcy.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE