Jak przeslac kase do PL na polskie konto

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez erni » 1 gru 2007, 08:41 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

masz wiele prostych rozwiazan jedno jak juz bylo wczesniej wspomniane idziesz do banku nat west zakladasz polskie konto i masz przelewy do polski za darmo tylko to jest do jakiegos okreslonego banku chyba w tej chwili nieorientuje sie jakiego .


drugi sposob sa pewne biura gdzie placisz piataka i wysylasz kazda ilosc kasy podajesz tylko nr rachunku odbiorcy twoje dane i tyle ,jezeli cie to interesuje jedno takie biuro jest na west bromie niedaleko banku hsbc drugie w centrum niedaleko dig betu przy nowo otwartym polskim sklepie pozdrawaim :grin:

erni
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączył: 30 lip 2007, 07:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alexandra » 1 gru 2007, 11:57 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

Hmmm... Może przez Western Union? A ja do polski wysyłam czasami kasę za sprzęt, to wysyłam normalnie z mojego banku Lloyds i nie płacę dużo :) Około 5 funtów :)
[you]Podczas przerwy obiadowej siadaj w swoim samochodzie z suszarka do włosów skierowana na przejeżdżające samochody i sprawdzaj czy zwalniają.

alexandra
Rozeznany
 
 
Posty: 123
Dołączyła: 27 lis 2007, 08:15
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez D.J.Fabio » 15 lut 2008, 11:55 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

alexandra napisał(a):Hmmm... Może przez Western Union? A ja do polski wysyłam czasami kasę za sprzęt, to wysyłam normalnie z mojego banku Lloyds i nie płacę dużo :) Około 5 funtów :)



hej ja tez mam konto w banku lloyds powiedz mi jak robisz te przelewy do polski to trzeba isc do nich czy przez internet ??

pozdrawiam

D.J.Fabio
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 40
Dołączył: 15 lut 2008, 09:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Grzes* » 17 lut 2008, 13:32 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

Ja mam kono w Lloydsie i przesylam raz na jakis czas pieniadze do Polski z mojego konta. Niestety trzeba to zrobic osobiscie w placowce banku. Wypelnia sie specjalny formularz a pozniej wprowdzaja go do kompa. Potrzebujesz tez oczywiscie swoja karte. Niestety lloyds nie jest tani. Oplata za transfer to 20F, ale bez limitu :-) . Kasa idzie do 4 dni rooczych.
Avatar użytkownika
Grzes*
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 sie 2006, 09:52
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 17 lut 2008, 22:39 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

ja mam silver konto w lloydsie i mam przelewy za darmo tylko ze ta osoba ktorej chce przelac pieniadze musi miec specjalana karte ktora wydal mi w banku mozna ta karte przeslac poczta i w polsce mozna nia placic w sklepach i wyplacac z bankomatu pieniadze
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lomax20 » 27 cze 2009, 18:00 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

Grzes* napisał(a):Ja mam kono w Lloydsie i przesylam raz na jakis czas pieniadze do Polski z mojego konta. Niestety trzeba to zrobic osobiscie w placowce banku. Wypelnia sie specjalny formularz a pozniej wprowdzaja go do kompa. Potrzebujesz tez oczywiscie swoja karte. Niestety lloyds nie jest tani. Oplata za transfer to 20F, ale bez limitu :-) . Kasa idzie do 4 dni rooczych.


To co napisałes to nie dokonca prawda. Zreszta wcale mnie nie dziwi Twoj bład, skoro pracownicy tego banku mysla dokładnie tak samo. Wysyłalem pieniadze do Polski na swoje konto walutowe. Pracownica, ktora mnie obsługiwała wprowadziła wszystkie dane do kompa po czym poinformowała mnie, ze prowizja banku bedzie wynosiła 20 funotow bez wzgledu na sume jaka przesyłam, potwierdziła to jeszcze kilka razy w trakcie podpisywania dokumentow. Niestety tydzien poniej dostałem informacje listownie o faktycznych kosztach transferu. Od sumy 8000 funtow, zaplacilem 35 prowizji dla lloydsa i podatkowo niecale 8 po polskiej stronie -razem 43 funty. Po wizycie w banku i rozmowie z ta sama juz nie tak miła pania dowiedzialem sie, ze to chyba pomylka i zaraz to wyjasni. Po rozmowie z kilkoma innymi pracownikami banku i po wykonaniu telefonu dowiedziałem sie, ze od sumy powyzej 5000 placimy 35 funtow i ze ona bardzi przeprasza ale nie moga tego zrefundowac. Jak dla mnie to zenada. Po pierwsze niedoinformowany personel, po drugie na dokumentach, ktore podpisujemy zeby wysłac pieniadze nie ma rubryki w ktorej bylaby zawarta prowizja banku ( dlatego kilka razy dopytywałem sie o to słownie). Zniesmaczony opuscilem bank, gdyby nie fakt, ze na to konto mam ustawione wszystkie zlecania stałe zrezygnowałbym z usług tego konkretnego banku.

lomax20
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 111
Dołączył: 1 cze 2008, 17:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez KRZYSZTOF.A » 20 wrz 2009, 13:10 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

magdunia22 napisał(a):Witam
Wiem,ze napewno ten temat juz byl,ale jeszcze raz go porusze.
Mam problem musze co miesiac wysylac kase do Pl,na polskie konto za Cyfre,
doradzcie mi gdzie najtaniej i bezpiecznie,wszedzie gdzie chodze to chca 20 funta za przeslanie kasy.Slyszalam o jakies karcie ,ze moge ja miec tu i w Pl moge dac rodzinie,ale gdzie isc o taka karte???
Pozdrawiam :grin:


mozesz zaplacic cyfre czy przelac do kogo chcesz w Polsce przez firme En gland.p l, za cyfre sa nieduze rachunki a u nich mozesz ten przelew zrobic za darmo jesli przez internet. tego samego dnia kasa w Polsce ich strona www.En gland.p l

KRZYSZTOF.A
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 sie 2009, 15:37
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 wrz 2009, 18:49 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

No skoro odgrzałeś temat, ot się też dopiszę.
Ja od początku bycia w UK korzystam z Grosika.
Robię Przelew na konto Grosika w Barclays, przesyłam SMS z kwotą wpłaty i miejscowością wpłaty oraz numerem konta złotówkowego w Polsce i nazwiskiem właściciela konta.
Transakcja taka kosztuje 4 funty bez względu na kwotę przelewu. Przelicznik jest w porządku. Nie przypominam sobie jakichś drastycznych "obcinek" na kursie. Pieniądze prawei zawsze były na następny dzień na koncie. Kwestia o której się zrobiło przelew. czy do czy po południu. No i wiadomo, wpłata w piątek, sobotę, to szybciej można się spodziewać we wtorek niż poniedziałek w Polsce.

Żeby nie było, ze reklamuję, zainteresowanych proszę o pm.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 24 wrz 2009, 18:59 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

No to i ja dopieszę, przelewam pieniądze do polski co dwa tygodnie, mam założone konto w polsce w PKO BP a tu w NatWest, przelewy są robione za darmo telefonicznie przez polską obsługę. Jedynie co to przewalutowanie bo w polsce mam konto złotówkowe. Pieniądze są przelewane po średnim kursie jaki akurat jest w chwili transferu, zazwyczaj na drugi dzień roboczy po naszym telefonie. Lub tego samego dnia jeśli zadzwonimy około 8 rano. Dwa razy mi się zdarzyło, że przelew szedł 3-4 dni robocze.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 24 wrz 2009, 22:44 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

A ja zawsze korzystam z Western Union, niewiem czy się opłaca ale się nie zawiodłem :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bubu » 25 wrz 2009, 06:43 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

ja korzystam z sami swoi.wysylam pieniadze w imrze na west bromie lub birmingham przelew na konto kosztuje 5 funtow.pieniazki ida 2 lub 3 dni i przeliczane sa na zlotowki :-)

bubu
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Dołączyła: 3 wrz 2008, 10:43
Lokalizacja: tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia5 » 14 lis 2009, 12:47 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

hejka : :-) ja pieniadze wysyłam z polskiego sklepu na erdingtonie.sklep nazywa sie spichlerz i oplata jest stała 5funa.ale jest to szybko i solidnie.polecam i pozdrawiam :-) .
Avatar użytkownika
asia5
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 52
Dołączyła: 29 maja 2009, 12:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 14 lis 2009, 13:13 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

ja korzyustam z moneybookers.com biora dosc duzo ale sa szybcy i pewni jedyne co potzreba to e-mail
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 40
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez zdzisium » 15 lis 2009, 00:42 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

Ja również korzystam z moneybookers i opłata poniżej 2 funtów za transfer (200-250funciaków) nie wydaje mi się wygórowana. Szybkość przelewów również jest akceptowalna.

zdzisium
 
 

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 15 lis 2009, 10:10 Re: Jak przeslac kase do PL na polskie konto

ZDZISIUM tylko ze tam chodzi o kilka oplat 1 jest za wplate na konto MB, poznej jak wysylasz w PLN to przewalutowanie tracisz ale to wszedzie, no i wyplata tez kosztuje - z konta na konto ja przelewam na inne wiec stad wieksze oplaty
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 40
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE