CHILD BENEFIT

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 2 gru 2009, 23:03 Re: CHILD BENEFIT

Jeśli potrzebujecie numer telefonu infolinii na benefity to podaje: 02890538192. Z tym, że pod tym numerem uzyskacie pomoc odnośnie workinga i child tax credit. Numer stacjonarny dostępny z darmówek. :-)
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 gru 2009, 09:12 Re: CHILD BENEFIT

ewelina85, po co ci ksiegowa? Wybierasz darmowy numer prosisz o polskiego darmowego tłumacza i mówisz o co ci chodzi i po sprawie, jeśli czekasz dłużej niż 26 tygodni czyli 6 miesięcy możesz złożyc skarge ale zadzwoń i powiedz im o tym osobiście wtedy w ciągu paru dni masz całą kase na koncie nie tylko sprzed 3 miesiecy ale sprzed całego okresu oczekiwania i po kłopocie,wszystko szybko i za darmo , nie wdawaj się w jakieś pośrednictwa...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewelina85 » 3 gru 2009, 10:09 odp.

mi sie wydaje ze dlatego sie to przedluza bo mezowi zmienil sie pracodawca on to sam skladal no i zglosil w sierpniu ze przylecielismy moze to jest ten powod przedluzenia ..........

ewelina85
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączyła: 2 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 gru 2009, 10:17 Re: CHILD BENEFIT

pracodawca z child benefit nie ma nic wspólnego bo to nie jest przez niego wypłacane. Przyczyna raczej jest po stronie tego że dzieci urodziły sie w polsce i oni teraz muszą dojść do wszystkiego czy pobieracie rodzinne w Pl itd jeżeli minęło już 26 tyg radzę mimo wsyztsko dzwonic i pytać i naciskać....
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez moniavika » 3 gru 2009, 14:24 Re: CHILD BENEFIT

Coz...moja znajoma czeka od ponad 1.5 roku na child benefit wiec to nie ejst takie hop siup.I procedury sa teraz zaostrzone.Wyajasniemy te sparwe od parunastu miesiecy.Przysylaja nam po 100x ta sama forme i sprawdzaja ja w Polsce.Nawet trzeba podac im NIP i inne gowienka.Czasami to trwa jezeli sprawy sa pogmatwane.U niej sa bo sie rozwiodla i do tej pory kasa szla na wspolne konto a teraz ma osobne itp itd.
Ale naprawde trzeba miec cierpliwosc i dzwonic i popychac.
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewelina85 » 3 gru 2009, 20:37 Re: CHILD BENEFIT

dziekuje wam za podpowiedzi

ewelina85
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączyła: 2 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 gru 2009, 21:33 Re: CHILD BENEFIT

U nas sytuacja jest taka ze staralismy sie o WTC i CHB. Mieszkam ze swoim partnerem i dzieckiem, tylko on pracuje i nie jest biologicznym ojcem malej ale jako ze ja nie pracuje ponoc nic mi sie nie nalezy. Aplikacje skladalismy wiec na mojego faceta i WTC dostal a CHB odmowili jako powod podali to ze nie ma Home Office :/ w UK jest ponad 2 lata, rok pracowal przez agencje a od ponad roku jest na kontrakcie i nikt od niego tego nie wymagal wiec nie zrobil. Znam 2 facetow ktorzy dzieci maja w PL nie maja Home Office tez i CHB biora, o co z tym chodzi? Juz pomijajac fakt ze wyslalismy im aplikacje i czekalismy, po 2 miesiacach odeslali bo czegos tam nie dopisalismy a po kolejnych 2 zadzwonili i powiedzieli ze bardzo im przykro ale zgubili nasze papiery i ze wyslali nam nowa forme zeby wypelnic i wyslac jeszcze raz :/
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewelina85 » 5 gru 2009, 09:37 witam

widzisz jak to z nimi jest ja bym na twoim miejscu starala sie o wszystko jeszcze raz nie popuscilabym moja znajoma dostala wszystko ale sie nie przyznala ze kogos ma a tez ma dziecko nie z tym facetem co mieszka a potem mogla kogos sobie poznac a na dziecko sie :smile: :roll: nalezy i skladaj na siebie nie pracujesz i ci sie nalezy a bys miala insurance i tyle a taxy ja staram sie na siebie i tez niemam nic oprocz insurance pozdrawiam

ewelina85
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączyła: 2 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 5 gru 2009, 13:06 Re: CHILD BENEFIT

Mam NIN ale uznalismy ze bedzie lepiej jak zlozymy na mojego faceta poniewaz on pracuje placi rozne skladki itd, ja w UK nie pracowalam wcale wiec nie chce sie dobijac po cos co mi moze sie nie nalezy, ale on juz od 2 lat placi rozne skladki, do tej pory nie bral nic ale teraz mysle ze mu sie nalezy. To co mnie gnebi to to czy mogli nam odmowic CHB z powodu braku Home Office? Bo jak pisalam znam osoby ktore tez go nie maja i CHB dostaja na dzieci w PL a my jestesmy wszyscy w UK. Bylabym wdzieczna za jakas konkretna odpowiedz
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 5 gru 2009, 13:44 Re: CHILD BENEFIT

ewela119 napisał(a):Mam NIN ale uznalismy ze bedzie lepiej jak zlozymy na mojego faceta poniewaz on pracuje placi rozne skladki itd, ja w UK nie pracowalam wcale wiec nie chce sie dobijac po cos co mi moze sie nie nalezy, ale on juz od 2 lat placi rozne skladki, do tej pory nie bral nic ale teraz mysle ze mu sie nalezy. To co mnie gnebi to to czy mogli nam odmowic CHB z powodu braku Home Office? Bo jak pisalam znam osoby ktore tez go nie maja i CHB dostaja na dzieci w PL a my jestesmy wszyscy w UK. Bylabym wdzieczna za jakas konkretna odpowiedz

Złóż na siebie.
On bez rejestracji w WRS pracuje nielegalnie.
A swoją drogą Tobie czas pobierania chb liczy się do emerytury.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewelina85 » 5 gru 2009, 13:57 Re: CHILD BENEFIT

ty mozesz na siebie zlozyc ja tez niemam nic i co nie odmowili zloz jeszcze raz na chb tylko na siebie ;) pozdrawiam

ewelina85
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączyła: 2 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 6 gru 2009, 10:40 Re: CHILD BENEFIT

Galadriela napisał(a):On bez rejestracji w WRS pracuje nielegalnie.
Jak to nielegalnie?! Przeciez ma kontrakt i placi te wszystkie skladki... WRS ja tez nie mam poki co pewnie i mi nie dadza. Czytalam gdzies w necie ze zeby moc starac sie o jakiekolwiek benefity musze pracowac minimum 16 godz tyg i od conajmniej pol roku, jako ze tych warunkow ja nie spelniam nie skladalismy na mnie zeby nie bylo ze przyjechalam "z morda na pączki"
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 gru 2009, 10:51 Re: CHILD BENEFIT

ewela119 napisał(a):WRS ja tez nie mam poki co pewnie i mi nie dadza.

ty nie musisz miec bo nie pracujesz , a twoj partner podejmując legalną prace musi wyrobić WRS dostanie certyfikat HOME OFICCE do 8 tygodni od rozpoczęcia pracy potem jak przyczają że nie ma się tego to mogą nałożyć karę pienięzną, tak więc lepiej niech idzie do pracodawcy po list i papiery niech to wysyła jak najszybciej.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewelina85 » 6 gru 2009, 11:29 Re: CHILD BENEFIT

tak ale powiedzieli ze juz sprawdzili ze jest juz wszystko oki tak napisali w pismie ktore dostalam a teraz mam czekac na 2 pismo a ta babka jak dzwonilam to powiedziala ze 12 tyg.cos przyjdzie to jak teraz zadzwonie to co znowu mi powie to samo a ja co mam jej powiedziec ze potrzebuje te pieniadze bo mamy ciezka sytuacje a jak nam powie ze ja to nie interesuje to co

ewelina85
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączyła: 2 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: polska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 6 gru 2009, 12:16 Re: CHILD BENEFIT

ewela119 napisał(a):
Galadriela napisał(a):On bez rejestracji w WRS pracuje nielegalnie.
Jak to nielegalnie?! Przeciez ma kontrakt i placi te wszystkie skladki...


Wpisz w google 'rejestracja WRS" i wejdź w którykolwiek z miliona linków.
Chyba drugi/trzeci w kolejności: http://www.jobland.pl/aktualnosci/Rejes ... -a-33.html
i cytat z niego:
"Rejestracja w WRS (Home Office)
Wyjeżdżasz do pracy w Wielkiej Brytanii?
Nie zapomnij o rejestracji WRS w ciągu 30 dni od podjęcia pracy. Bez rejestracji:
• Twoja praca staje się nielegalna
• płacisz podatki, a nie masz prawa do świadczeń
• narażasz się na zwolnienie bez wypowiedzenia
Brak rejestracji WRS pozbawia Cię również prawa do stałego pobytu i brytyjskich świadczeń socjalnych (zasiłków, rent), które Polacy uzyskują po roku nieprzerwanej, legalnej pracy. "

Ty jako osoba wychowująca dziecko nie musisz pracować, żeby dostać chb, a nawet jak już napisałam okres jego pobierania przez nawet niepracującą matkę liczy się w UK do emerytury. Wpisz w google Child Benefit i wejdź w którykolwiek z miliona linków - np. http://www.goniec.com/pages/118/118_child_benefit
i cytat:
"Child Benefit może pomóc osobie, która opiekuje się dzieckiem i nie pracuje, w chronieniu interesów emerytalnych. Za każdy pełny rok otrzymywania świadczenia i pozostawania w domu, kiedy osoba opiekująca się dzieckiem nie płaci wystarczających kwot na ubezpieczenie społeczne, by móc liczyć na podstawową emeryturę, automatycznie otrzymuje Home Responsibilities Protection. Jest to program rządowy, który ma ułatwić osobom niepracującym lub mało zarabiającym, ale opiekującym się innymi do zarejestrowania tych lat jako lata pracy i starania się później, po osiągnięciu wielu emerytalnego o zaliczenie tych lat do emerytury w Wielkiej Brytanii. Niepracujący rodzice pobierający Child Benefit są wpisywani do tego programu automatycznie. Warunkiem jest posiadanie stałego National Insurance Number."

Edit:
Acha, tu jeszcze dość stary ale niestety aktualny artykuł o tym jak przejechali się ci, którzy "sprytnie" chcieli zaoszczędzić 90 funtów na rejestracji WRS lub chociażby tylko nie dopilnowali ponownej rejestracji po zmianie pracodawcy:
http://www.polnews.co.uk/index.php/pora ... zytaj.html
- pierwszy czerwony fragment.
Dla jasności: wbrew treści tego artykułu UK wycofało się z zakończenia obowiązku rejestracji w WRS w kwietniu 2009 i ten obowiązek cały czas istnieje.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE