Brak wypłaty !!!

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Misiael » 30 mar 2007, 16:47 Brak wypłaty !!!

Nie ma to jak sprawdzić po 24 konto w banku i nie zobaczyć swojej wypłaty a rano gdy idziesz do pracy dowiadujesz się że problem jest spowodowany przez firme VOCA [ http://www.voca.com/ ] i jestem jedna z 400 000 osob poszkodowanych.
Jedyne wytlumaczenie to faks z Barclays do mojej firmy ze nie doszła kasa na niczyje konto.
Tylko jak to wytlumaczyc skoro wyplate mam raz na dwa tygodnie a dzis musze zaplacic za pokoj, TAX, Rachunki i co sie okazalo za TV czyli jakoś 200£
Tu można przeczytać wiecej:

Banking hitch delays workers' pay
Customers inside bank
Customers are being advised to withdraw cash over the counter
Up to 400,000 people will not be paid as expected on Friday as a result of a problem with the banking system.

The Bacs system, an electronic means to process financial transactions, has been running slowly and so not all payments have been sent out in time.

Any worker affected by the problem should get their pay by Monday, industry association Apacs has said.

Banks are also trying to put in place a system to ensure direct debits go through as usual.

Such payments can be refused if it means people making the payments will go overdrawn.

Anger

One small business said it had not been reassured by what it had heard from its bank.


I wish the main banks would say we realise there is a problem and we will do the best to assist people
David Wood, small business manager

Workers at Studio Schemes, a radio post-production firm in Wellingborough, have not received their pay due on Friday.

Their boss David Wood has had to lend them some money to tide them over the weekend.

"They are very angry," Mr Wood said of his ten staff, several of whom have to pay bank loans and mortgages.

"Our bank says it might go in over the weekend but they are not quite sure."

Banks should be more upfront about the problem, he added.

"I wish the main banks would say we realise there is a problem and we will do the best to assist people but that doesn't happen."

Customer apology

The Association of Payment Clearing Services (Apacs) - an association of banks which handles credit transfers - said the delay had been caused by a software problem which had been discovered on Wednesday.

"We would like to stress to customers that we are doing all we can to resolve it and how sorry we are to people affected by this problem," said spokeswoman Sandra Quinn.

She stressed that by Thursday the payment system was operating normally again.

"This was just a one-off problem. We are pretty sure it is resolved. We are confident that payments that should have been made today will at the latest be in customers' accounts by Monday morning."

Apacs added that there was no pattern to the glitch and that any company that has been affected by the problem should be making their employees aware of it.

Anyone affected by the fault will be refunded charges should they go overdrawn or breach their overdraft limit as a result of the problem, the group added.

People who need cash for the weekend are being advised to withdraw it over the counter, as cash machines may refuse the withdrawal.

Bacs stands for Bankers Automated Clearing Services, although it shortened the name to Bacs after building societies joined the system.

Czy jest ktos kto umiałby to przetłumaczyc ??
Pozdro dla wszystkich co nie dostali wyplaty !!

Misiael
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 40
Dołączył: 6 paź 2006, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 30 mar 2007, 17:31 Re: Brak wypłaty !!!

nie chce mi się całego wywodu czytać, ale jak rano do pracy jechałem to w radiu mówili że w poniedzialek pojawi się mamona więc nie przesadzaj, poza tym dziwi mnie że masz do płacenia rachunki w piątek, skoro kasa przelana w piątek przed poniedziałkiem i tak nie dojdzie
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 30 mar 2007, 18:52 Re: Brak wypłaty !!!

Kasa w piatek powinna byc na koncie a nie byc przelewana. Sam bylem w takiej sytuacji i brak jednej tygodniowki (zwlaszcza na poczatku) moglby mnie zabolec.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 45
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Misiael » 30 mar 2007, 19:09 Re: Brak wypłaty !!!

plazermen napisał(a):poza tym dziwi mnie że masz do płacenia rachunki w piątek, skoro kasa przelana w piątek przed poniedziałkiem i tak nie dojdzie

Jak powiedzialem kasa mial byc w piatek czyli wyslana byla w srode
Profes79 napisał(a):Sam bylem w takiej sytuacji i brak jednej tygodniowki (zwlaszcza na poczatku) moglby mnie zabolec.
Ja mam co dwa tygodnie czyli ****** splukany doszczetnie, overdraft z malych zakupow z ASDY dojdze jutro i kara 25funtow za przekroczenie o 2Ł a czemu bo ktos dał du py

Misiael
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 40
Dołączył: 6 paź 2006, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 30 mar 2007, 20:41 Re: Brak wypłaty !!!

Misiael napisał(a):kara 25funtow za przekroczenie o 2Ł a czemu bo ktos dał du py


nie powinni cie skasowac- to bylaby kradziez!
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek » 31 mar 2007, 23:13 Re: Brak wypłaty !!!

Lukaas85 napisał(a):
Misiael napisał(a):kara 25funtow za przekroczenie o 2Ł a czemu bo ktos dał du py


nie powinni cie skasowac- to bylaby kradziez!


Wohoooo Ty chyba zapomniałeś, że jesteś w królestwie durnego prawa. Jeszcze byś się zdziwił jakie tu są idiotyzmy.

Przemek
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 37
Dołączył: 21 wrz 2006, 16:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 3 kwi 2007, 21:12 idiotyzmy?

Przemek napisał(a):Wohoooo Ty chyba zapomniałeś, że jesteś w królestwie durnego prawa. Jeszcze byś się zdziwił jakie tu są idiotyzmy.


o czyim idiotyźmie mówisz? banku czy klienta, który nie ma siana a wydaje?

jeśli banku to nie rozumiem. takie są zasady, jest w regulaminach o tym i wcale nie małym maczkiem gdzieś z tyłu.

a od strony klienta - czy jest duży kłopot póść do banku i overdraft chociaż na 100 funi załatwić? chyba nie i 100 funi przy stałych zarobkach spokojnie dadzą.

poza tym, wypadałoby mieć żelazne ze dwie stówy na koncie, co nie?

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE