Podatek małżeński???

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 lip 2007, 17:11 Podatek małżeński???

Dzisiaj w pracy od Brytyjki usłyszałam, że osoby pracujące w UK, mogą płacić niższe podatki z tej okazji, że mają rodziny, czyli mąż/żona i dziecko/dzieci. Prawda? Jak to wygląda w praktyce? Nie wiem czy z mężem nie płacimy wyższego podatku niż powinniśmy. Chciałam się dowiedzieć jak to jest w rodzinach, gdzie jest tylko jeden żywiciel rodziny. Dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 11 lip 2007, 14:43 Re: Podatek małżeński???

Chodzi ci o Council Tax Benefit?
Coś słyszałem o tym, ale można uzyskac nie przekraczając jakiejś sumy miesięcznego wynagrodzenia. Zresztą jak inne benefity. Szukaj w google.

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 lip 2007, 15:19 Re: Podatek małżeński???

to nie jest council tax benefit, a wspolne rozlicznie malzonkow ponoc zniesli w 90 r. tak mi powiedziano, ale najlepiej dowiedziec sie w inland revenu.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 12 lip 2007, 08:02 Re: Podatek małżeński???

Benefit to rodzaj zasiłku a mi chodzi o podatek. Dzięki za odp. Zadzwonię i zapytam, poinformuję forum.
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Magya » 15 lip 2007, 10:21 Re: Podatek małżeński???

O ile mi wiadomo to nie ma juz wspolnego dla malzonkow kodu taxowego od tego roku:)Jutro zapytam jeszcze i potwierdze czy on zostal czyms zastapiony!

Magya
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 27 maja 2007, 18:42
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 15 lip 2007, 11:03 Re: Podatek małżeński???

hmmmmm, bylo cos w bbc radio 2 o PROPOZYCJI dodatkowego tax credit for married couples with children. kontrowersja polega na dyskryminacji w takim przypadku par zyjacych w konkubinacie (partnership). o ile pamietam to propozycja byla aby premiowac malzenstwa z progenitura kwota 20 funtow tygodniowo. moze to o to chodzilo tej pani u ciebie w pracy?

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez acmd » 15 lip 2007, 16:09 Re: Podatek małżeński???

Kiedyś było wspólne rozliczanie się małżonków + jakaś ulga podatkowa, ale to znieśli i terazto przysługuje tylko ludziom, któzy się wtedy na to łapali - czyli jesli się nie mylę parom powyżej 65 roku życia.
A teraz torysi proponują żeby z powrotem zrobić cos takiego, ale proponować, jak każda opozycja, to sobie mogą :razz: .

acmd
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączył: 21 mar 2007, 10:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kookai » 16 sie 2007, 07:27 Re: Podatek małżeński???

dodladnie chodzi o 20 funtow tygodniowo dla par/rodzin/pedalow i innych jako nagrode ze maja dziecko(adoptowane/urodzone) i nie oszukuja ze sa osobno aby brac znaczxnie wiecej.....
pomysl chyba juz przeszedl bo gadali o nim dobrze....




a jezeli chodzi ci o znizki/ulgi podatkowe za to ze majac niskie/srednie dochody wychowujecie w rodzinie dzieci to niestety oni uwazaja ze po to jest child benefit....a system podatkowy wrecz promuje bycie samotna matka...

kookai
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 sie 2007, 13:08
Lokalizacja: Lester
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE