UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez sikir » 29 lis 2007, 23:38 UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

Witam
chce sobie kupic motorower tylko niewiem ile bede placil ubezpieczenia za niego. czy ktos moze orientuje sie jak oni to licza i jakie maja przedzialy wiekowe do ktorych przydzielaja motorowery? a moze ktos poda mi linka do strony na ktorej moge to przeliczyc
z gory dziekuje za odpowiedz

sikir
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 paź 2007, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez daro31 » 2 lut 2008, 18:20 Re: UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

sikir napisał(a):Witam
chce sobie kupic motorower tylko niewiem ile bede placil ubezpieczenia za niego. czy ktos moze orientuje sie jak oni to licza i jakie maja przedzialy wiekowe do ktorych przydzielaja motorowery? a moze ktos poda mi linka do strony na ktorej moge to przeliczyc
z gory dziekuje za odpowiedz



Czesc
ja ostatnio ubezpieczalem 50-ke (ccm) skuterek i placilem 54 funciaki bo poinformowali mnie ze oni maja przedzial od 49 - 600ccm w tej samej cenie, wiec i cena jest adekwatna, mi sie osobiscie to nie podoba bo np. 600-ta to juz kawalek motoru a moja 50-ka jest niczym przy takiej maszynie ale coz, to sa ich przepisy , a po nad to to co rok przeglad gdzie w polsce tego nie ma prze skuterach do 50ccm, moze ktos jeszcze napisze cos nowego ale ja pisze z wlasnego doswiadczenia
pozdrawiam
daro31
Avatar użytkownika
daro31
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 9 paź 2007, 19:41
Lokalizacja: Olsztyn - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hellboy-27 » 1 sie 2008, 13:55 Re: UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

daro31 napisał(a):
sikir napisał(a):Witam
chce sobie kupic motorower tylko niewiem ile bede placil ubezpieczenia za niego. czy ktos moze orientuje sie jak oni to licza i jakie maja przedzialy wiekowe do ktorych przydzielaja motorowery? a moze ktos poda mi linka do strony na ktorej moge to przeliczyc
z gory dziekuje za odpowiedz



Czesc
ja ostatnio ubezpieczalem 50-ke (ccm) skuterek i placilem 54 funciaki bo poinformowali mnie ze oni maja przedzial od 49 - 600ccm w tej samej cenie, wiec i cena jest adekwatna, mi sie osobiscie to nie podoba bo np. 600-ta to juz kawalek motoru a moja 50-ka jest niczym przy takiej maszynie ale coz, to sa ich przepisy , a po nad to to co rok przeglad gdzie w polsce tego nie ma prze skuterach do 50ccm, moze ktos jeszcze napisze cos nowego ale ja pisze z wlasnego doswiadczenia
pozdrawiam[/quote
witam, ja place okolo 250 funa rocznie za pelne, nie wiem czy to duzo czy malo ale placic trzeba, zastanawia mnie tylko jedno...jakbym tak "niby" wywiozl skuter do Polski i tam zarejestrowal i ubezpieczyl to co i jak??
wiecie cos?
pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 14:57 ]
wlasnie cos dopisalo moj post do kolegi powyzej.:-)
jak mozecie to przeczytajcie i odpowiedzcie.
dzieki pozdrawiam

hellboy-27
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 28 lip 2008, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez daro31 » 3 sie 2008, 14:48 Re: UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

z wywozem nie ma problemu, mozesz ubezpieczyc w polsce i placilbys z 50 zl + 10-20 za pasazera, dane z 2007, ale jesli bedziesz tu jezdzil i w razie wypadku, robia sie schody ze wzgledu na fakt ze wszystkie formalnosci zalatwiasz po przez polske, co trwa pewnie dosc dlugo. Ja osobiscie nie bylem w tej sytuacji wiec nie wiem dokladnie, ja swoja 50-ke przywiozlem z kraju i przerejestrowalem na blachy angielskie ubezpieczylem w 3-ce, tam mi wyszlo okolo 60 funtow, jak dobrze pamietam, moze ktos zna tanszego ubezpiecyciela, ja juz nie doszukiwalem sie juz innych
pozdrawiam
daro31
Avatar użytkownika
daro31
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 9 paź 2007, 19:41
Lokalizacja: Olsztyn - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hellboy-27 » 3 sie 2008, 15:12 Re: UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

tak 6o funtow tylko ale to czy miesiecznie czy rocznie placisz?
pozdrawiam

hellboy-27
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 28 lip 2008, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez daro31 » 3 sie 2008, 19:07 Re: UBEZPIECZENIE MOTOROWERU

Az sam dokladnie sprawdzilem w dokumentach i jest male sprostowanie 54,02 funciaki w firmie
3 Bennetts z 2 letnimi znizkami. uznali mi z polski 2 lata, to jest moj 3-ci rok, bo skuter mam od nowosci z 2005, wiec tyle mi wyszlo, oczywiscie ze ubezpieczenie jest na rok, tobie moze bez znizek wyjsc pare funtow wiecej, pewnie wiesz ze przy obliczeniach stawki biora pod uwage wiek, staz, bezwypadkowosc itp. to ma duzy wplyw na roznice w cenie, jak cos to pisz, jesli pomoglem to sie ciesze, pozdrawiam
daro31
Avatar użytkownika
daro31
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 9 paź 2007, 19:41
Lokalizacja: Olsztyn - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do FINANSE