Jak się rozliczyć ? - podatek

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez bartolini » 15 lut 2008, 15:43 Jak się rozliczyć ? - podatek

Witam wszystkich serdecznie, wiem iż temat podatków był już na forum przerabiany wiele razy, ale nie znalazłem konkretnych informacji. Bardzo przepraszam jeśli powtórze temat
Chodzi mi dokładnie to jak się rozliczyć z HM Revenue, pracowałem w tamtym roku 3 miesiące, od pracodawcy dostałem P45, oprócz payslipów to jedyny mój dokument. Obecnie jestem bez pracy. Nikt ze znajomych nie był mi w stanie odpowiedzieć dokladnie na moje pytanie. Mój angielski jest bardzo kiepski więc tez nie byłem w stanie uzyskać konkretnych informacji. Dodam że sytuacja mnie zmusiła do powrotu na dniach do kraju i chciałbym załatwić wszystkie sprawy przed wyjazdem. Czy muszę osobiście udać się do najbliższego HM Revenue, gdzie takowy się znajduje ? (mieszkam na Handsworth).
Co ewentualnie grozi za nierozliczenie się z Revenue.
Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam.

bartolini
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 lut 2008, 19:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 15 lut 2008, 17:15 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

nic ci nie grozi. pytanie o ktorym roku mowisz ? podatkowym czy kalendarzowym. prawdopodobnie bedziesz mogl sie rozliczyc w polsce. najblizszy jest w centrum, adres na stronie startowej. a dokument nazywa sie tax return. mozesz poprosic ich o pomoc , pokaz ze masz p45 i nie powinno byc problemu. natomist jesli nalezalby ci sie jakis zwrot , to zwracaja czekiem i tu problem. p45 to jest cos w rodzaju rozliczenia zbiorowego za okres ktory przepracowales. niesli niepracowales prlnego roku dostaniesz wlasie p45.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bartolini » 15 lut 2008, 17:51 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Dziękuje za zainteresowanie się tematem. Pracę rozpocząłem na początku września a skończyłem w grudniu 2007, od tego okresu nie pracuje i raczej w przeciągu najbliższego roku raczej nie wrócę do UK. Czyli najlepiej byłoby się udać do HM Revenue osobiście i tam się dowiedzieć co i jak. Czy jest szansa że jest tam ktoś kto mówi po polsku, bo ja szczerze po angielsku się nie dogadam a nie mam kogo poprosić o pomoc. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 11:47 ]
Witam, słyszałem ostatnio że z HM Revenue można się rozliczyć do 5 lat, czy to jest prawda :?:

bartolini
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 lut 2008, 19:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez evika » 6 mar 2008, 14:18 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

a czy jesli sie nie ma HOme office to trzeba sie rozliczac z HM.... ??????
You tell me you don't love me over a cup of coffee...
Avatar użytkownika
evika
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 39
Dołączyła: 14 lip 2007, 13:47
Lokalizacja: Bham City Centre
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 6 mar 2008, 16:32 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

jesli pracujesz , powiedzmy w jakiejs firmie, nie musisz sie rozliczac. tylko niektore grupy maja taki obowiazek. a pozatym zrob ten ho , napewno ci kiedys sie przyda i jesli pracujesz dluzej jak miesiac z zamiarem pracy powizej 3 m-cy , to lepiej go zrob.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 6 mar 2008, 16:33 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Rozliczasz sie w Inland Revenue (HMRC), natomiast masz obowiazek zgloszenia sie do HO (WRS) w ciagu miesiaca od podjecia pracy. Wobec tego albo pracujesz legalnie i masz odprowadzane skladki do IR i warto jak najszybciej uzupelnic WRS (jest potrzebny do np. statusu rezydenta), albo pracujesz hmmm, nielegalnie, bez ubezpieczenia, podatku...

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez evika » 15 maja 2008, 06:36 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

rok podatkowy skonczyl sie na poczatku kwietnia... czy to mozliwe ze jeszcze nic nie dostalam...? tzn nie przyslali mi zadnych dokumentow...zadnego podsumowania... nic a nic?
You tell me you don't love me over a cup of coffee...
Avatar użytkownika
evika
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 39
Dołączyła: 14 lip 2007, 13:47
Lokalizacja: Bham City Centre
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kucza21 » 20 maja 2008, 02:13 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

evika, nie martw się. Pierwszego roku dostałem dopiero po dwóch miesiącach, następnego po 4ech prawie.
'Iść Swoją Drogą Nie Dać Satysfakcji Wrogom'

PSTRYK PSTRYK PSTRYK :)

kucza21
Rozeznany
 
 
Posty: 115
Wiek: 37
Dołączył: 4 mar 2008, 01:45
Lokalizacja: Walsall / Silesia
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 maja 2008, 10:06 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Pracodawca ma czas do maja na wyslanie ci P60. Nie pamietam do ktorego maja ale chyba do 6. Wiec jeszcze nie ma powodow do zmartwien.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez sylwia29 » 20 maja 2008, 13:41 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Witaj nigdzie nie musisz chodzic Swoj P45 dostałes w 2 egzemplazach wystarczy ze ten jasno niebieski wyslesz na adres Inland Revenue Regent House Hardway Head
Queen Street Barnstaple EX32 8RR Spraw tylko czy w rubryczkach na tym jasno niebieskim masz wpisane sumy które widnieją na tym ciemno niebieskim Jak nie to uzupełnij jak na tym ciemno niebieskim i wyslij Ja czekałam 1 miesiac czek przyszedł do domu Mozesz jednak poprosic o przesłanie na konto Do załaczonego P45 wysłałam list o takiej tresci tylko ze ja nie podałam w nim ze chce na konto To musiał Ci bedzie ktos napisac jak nie umiesz Please find enclosed my P45 for my employment. This was my only income from 6th April 20007 to 5th April 2008. I think i have paid too much tax and i would like to claim repayment of the amount due to me for the period/year 5 April 2008 Podaj im adres i dane konta List sciagnęłam z internetu wiec sorry za poprawnosc ale skoro mi czek do domu doszedł wiec jakos sie doczytali o co chodzi Pozdrawiam

sylwia29
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 lut 2008, 08:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 20 maja 2008, 20:15 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

bartolini to zalezy ile zarobiles bo jesli ponizej prawie chyba bylo 5000 to nic nie trzeb abo nie masz kwote wolna od podtku, jesli przekroczyles to spojrz na payslipy czy pobierany byl podtaek jesli tak to idziesz do HMRC wypelniasz 1 papierek i oni ci oddaja NADPLACONY PODATEK....
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 40
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia29 » 21 maja 2008, 17:45 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

jak to nie trzeba trzeba bo cały zwrot podatku mu sie nalezy Jesli przez 3 michy zarobił 5000 to co mu na podatek zabrali w całosci oddadza Wiec bartolini wysyłaj tak jak pisałam wyzej
Ja miałam ponad 5000 i dostała cały zwrot podatku niewiele 509 fdokładnie ale co bede im darowac

sylwia29
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 lut 2008, 08:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Onijka » 23 maja 2008, 12:24 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Nie chcę się czepiać, ale wciąż piszecie o rozliczeniu podatkowym, ale to rozliczenie jest już chyba załatwione przez pracodawcę, który wysyła P45 lub P60, a teraz można się starać o ewentualny zwrot nadpłaconego podatku :?: Można , ale nie ma takiego obowiązku ( wiadomo,że trzeba by było mieć nie po kolei w głowie, by nie odebrać swoich pieniędzy), ale ma się na to czas przez 5 lat

Onijka
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 10 maja 2008, 21:55
Lokalizacja: UK
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez furlag » 6 paź 2008, 17:31 Re: Jak się rozliczyć ? - podatek

Witam wszystkich......po wcześniejszych wypowiedziach rozumię, że bez Home Offiece`u można się ubiegać o zwrot podatku.....
A jak wygląda sytuacja jak wrócę do polski i będzie trzeba wypełnić PIT - czy będę musiał się rozliczać podwójnie i dołączać jakieś druczki o wysokości zarobków w UK (przyjechałem tu na 4 miesiące, w - Polsce ma legalną pracę - na wyjazd wziąłem urlop bezpłatny)??


Pozdrawiam

furlag
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE