Konto

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez rondzik » 13 paź 2006, 07:52 Re: Konto

John.Q napisał(a):Jasne, ze nie majatek ale po co placic jak mozna miec to samo w innym banku za darmo.


John, to napisz w koncu jaki bank polecasz :)

Ja mam konto select w Lloydsie i place 7,5 miesiecznie (prze pierwsze trzy bylo 3,5). W tym jest :
- mobile phone insurance
- AA Breakdown Cover and Accident Management
- Sentinel card protection
- 50 pounds interest-free overdraft
- Home shopping service
- 6,5% dicount on holidays
- CarSelect (up to 25% savings on new and selected cars)
i cos tam jeszcze

ogolnie interesuja mnie tylko pierwsze trzy, reszta to jakies smiecie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rondzik
Rozeznany
 
 
Posty: 190
Dołączył: 31 maja 2006, 11:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez John.Q » 13 paź 2006, 23:10 Re: Konto

Witam

Powiem tak. To zalezy czy Ci sie to oplaca.Placisz 7,5 funta za te dodatki.Jesli z nich korzystasz, to pewnie mozesz cos tam zaoszczedzisz. To wszystko zalezy od indywidualnej sytuacji i kazdy niech sobie tam przeliczy swoje zyski i straty. Ja mam konto w Barclaysie (debetowka, czeki, overdraft, dostep przez internet). Wedlug mnie jak na konto bankowe to w zupelnosci wystarczy.Bez dodatkow, dla mnie idealne.Nie robie im tu reklamy ,poniewaz wiem ,ze kazdy bank wykreca czasami niezle numery, ale jestem z nich zadowolony.


Z powazaniem

John Q
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 sie 2006, 21:10
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maccumail » 16 paź 2006, 20:50 Re: Konto

pewnie znizka 10% przy zakupie w Lloyds travel wycieczki badz wakacji jest strasznie kozystna przy 7,5 fanta za miesiac hehe :lol:
Avatar użytkownika
maccumail
Rozeznany
 
 
Posty: 143
Wiek: 40
Dołączył: 28 maja 2006, 02:28
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mukaa » 17 lis 2006, 12:04 Re: Konto

To ja się tak spytam co w takim razie polecacie??:>

sprawa wygląda tak : nie mam potwierdzenia adresu a bardzo by mi się przydało (a potwierdzieniem jest list z banku :D) więc wnioski nasuwają się same...

najlepiej jakby się dało bez opłat, niestety payslipy mam z zeszłego miesiąca (na razie nie pracuję) - będzie się dało założyć bez tych jakiś listów z agencji i innych bzdet?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo zielona jestem jeśli chodzi o te całe wyspy :]

mukaa
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lis 2006, 09:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez John.Q » 17 lis 2006, 16:21 Re: Konto

Witam

Kazdy bank ma swoje plusy i minusy.Proponuje wziazc paszport i dodatkowe dokumenty jakie masz (pay slipy, umowa najmu itp.) i przespacerowac sie po bankach i zobaczysz co na to powiedza. Mozesz probowac w roznych placowkach nawet tego samego banku, w kazdej inny manager, inne podejscie, inne wymagania. Powodzenia :mrgreen:
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 sie 2006, 21:10
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez amerigo » 18 lis 2006, 02:51 Re: Konto

Jednym z najprostszych do zalozenia kont jest step account oferowane przez NatWest. Aplikacje mozna wyslac online, odsylaja troche papierkow do podpisania. Dostaniesz karte debetowa SOLO, przydaje sie czasami, choc nie wszedzie akceptowana.

Kolejne raczej latwe do otwarcia /dobre do uzywania w Polsce/za granica to Flex Account z Nationwide BS. Mozna wyciagac pieniazki bez odsetek/oplat/itd. Wymagaja od klientow przynajmniej 3 lat pobytu w UK zanim dostaniesz cos wiecej niz basic bank account, ale jesli Ci to nie przeszkadza to reszta jest OK.

Coop tez chyba oferuje jakies podstawowe konto, ktore nie jest specjalnie trudne do dostania. Niestety nie mam wiecej informacji bo nigdy nie uzywalem.

Co do potrzebnej dokumentacji warto zrobic kilka rzeczy, bo ulatwiaja pozniej zycie:
- wymien prawko na angielskie (jesli posiadasz oczywiscie) - mozna uzywac jako proof of identity
- dostan sie na electoral roll (jezeli bedziesz chciec wiecej niz basic bank account/pozyczke/karte kredytowa jest to bardzo wazne, gdyz jest to pierwsze miejsce gdzie jest sie sprawdzanym)
- chodz od banku do banku gdyz kazdy bank inaczej podchodzi do klienta :)

Powodzenia!

amerigo
 
 

MężczyznaPostNapisane przez xularp10 » 25 lip 2007, 08:50 Lloyds TSB po Polsku

Witam. Poszukuje nr . telefonu , lub maila do jakiegokolwiek Oddziału Lloyds TSB z polską obsługą. Będąc w Polsce zmieniłem hasło dostepu do usługi e-bankng i myslałem, że to wystarczy by dalej korzystać z e-banku Lloydsa już ze zmienionym hasłem. Okazało się, że jednak nie. Zablokowałęm sobie dostep do konta przez internet i otrzymałem info , ze muszę zadzwonić pod wskazany przez Lloyds numer i tam podac numer referencji jaki wygenerowal mi system zaraz po zmianie hasła. Poniewaz jest toi dosyć skomplikowane , jak mi sie wydaje, nie potrafiłem zrozumieć przez telefon o co chodzi.
W związku z powyzszym , proszę uprzejmie o pomoc.

xularp10
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 59
Dołączył: 20 lip 2007, 00:10
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dect » 25 lip 2007, 14:40 Re: Lloyds TSB po Polsku

xularp10 napisał(a):Witam. Poszukuje nr . telefonu , lub maila do jakiegokolwiek Oddziału Lloyds TSB z polską obsługą. Będąc w Polsce zmieniłem hasło dostepu do usługi e-bankng i myslałem, że to wystarczy by dalej korzystać z e-banku Lloydsa już ze zmienionym hasłem. Okazało się, że jednak nie. Zablokowałęm sobie dostep do konta przez internet i otrzymałem info , ze muszę zadzwonić pod wskazany przez Lloyds numer i tam podac numer referencji jaki wygenerowal mi system zaraz po zmianie hasła. Poniewaz jest toi dosyć skomplikowane , jak mi sie wydaje, nie potrafiłem zrozumieć przez telefon o co chodzi.
W związku z powyzszym , proszę uprzejmie o pomoc.


http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=1889 - Bozena Adamczyk, zadzwon do niej i powiedz co i jak
Avatar użytkownika
dect
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 42
Dołączył: 6 lip 2007, 08:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE